אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פנייה לחשכ"ל: עצור קיפוח העסקים הקטנים במכרזים צילום: ליאת מנדל

בלעדי לכלכליסט

פנייה לחשכ"ל: עצור קיפוח העסקים הקטנים במכרזים

נשיא לשכת העצמאים והעסקים הקטנים להב רועי כהן, מאשים את משרדי הממשלה כי הם בוחרים להתעלם לחלוטין מהוראות החוק, על ידי הכללת תנאי סף המפלים עסקים קטנים ובינוניים ומדירים אותם, הלכה למעשה, ממכרזים

08.01.2018, 08:17 | עמרי מילמן

נשיא לשכת העצמאים והעסקים הקטנים להב רועי כהן, שלח מכתב חריף לחשב הכללי רוני חזקיהו, בו הוא פורס האשמות לגבי עבודת משרדי הממשלה שבוחרים שוב ושוב להתעלם מתיקון החוק מאוגוסט 2016, הקובע כי על עורך מכרז לבחון בכל התקשרות אם נכון לבצעה באמצעות עסקים קטנים ובינוניים.

קראו עוד בכלכליסט

עוד מזכיר כהן במכתבו כי בפועל אף גורם אינו מפקח על ניסוח המכרזים הממשלתיים ומוודא שהם מעודדים שילוב של עסקיים קטנים ובינוניים. בינתיים להב נדרשה כבר מספר פעמים לפנות למשרדי הממשלה השונים, בעקבות מכרזים שפרסמו שהדירו עסקים קטנים ללא סיבה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", רק בעקבות פניות להב שונו תנאי המכרז כך שיתאימו גם לעסקים קטנים ‑ למשל עבור חגיגות ה־70 למדינת ישראל.

רועי כהן נשיא להב, צילום: ליאת מנדל רועי כהן נשיא להב | צילום: ליאת מנדל רועי כהן נשיא להב, צילום: ליאת מנדל

כהן האשים את משרדי הממשלה כי "הם בוחרים להתעלם לחלוטין מהוראות החוק, על ידי הכללת תנאי סף המפלים עסקים קטנים ובינוניים ומדירים אותם, הלכה למעשה, ממכרזים אלו". כהן כבר הציף את הנושא בפגישה עם חזקיהו ביולי האחרון, וביקש כעת את התערבותו בסוגייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות