אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלה המנצחים הגדולים של טקס גלובוס הזהב צילום: איי אף פי

אלה המנצחים הגדולים של טקס גלובוס הזהב

השחקניות לבשו שחור והנאומים חיזקו נשים מכל העולם, כמצופה - טקס גלובוס הזהב ה-75 חרט על דגלו את המאבק לשיוויון בין המינים. הסרט "שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי" זכה בארבעה פרסים, בינם פרס הסרט הטוב ביותר. את פרס הנאום המרגש לקחה אופרה ווינפרי שזכתה בפרס מפעל חיים: "היום שבו אף אישה לא תגיד יותר 'גם אני' מתקרב"

08.01.2018, 06:57 | ynet

טקס גלובוס הזהב ה-75 במספרו התקיים היום (ב') לפנות בוקר בלוס אנג'לס ופתח רשמית את עונת הפרסים האמריקנית בקולנוע ובטלוויזיה. בהתאם לרוח התקופה והשינויים שהוליווד עוברת בחודשים האחרונים, כל הטקס, החל מהשטיח האדום שבו השחקניות לבשו שחור לאות מחאה על ההטרדות המיניות בהוליווד, ועד נאומי הזכייה והפרסים עצמם, התייחסו לקמפיין metoo#, להעצמה נשית, לשיוויון בין המינים ולמיגור האלימות נגד נשים. את הטקס הנחה הקומיקאי סת' מאיירס שהגיש נאום פתיחה נשכני ועוקצני במיוחד שצחק באופן גלוי על קווין ספייסי והארווי ויינשטיין ("הפיל שלא בחדר") ונפתח במשפט: "ברוכים הבאים גבירותיי, והרבותיי שנשארו איתנו".

הסרט "שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי" של מרטין מקדונה הוא המנצח הגדול של הערב. הסרט זכה בפרס הסרט הטוב ביותר, בפרס התסריט, בפרס השחקנית שהלך לפרנסיס מקדורמנד ובפרס השחקן המשנה שהלך לסם רוקוול. בפרס הקומדיה/מיוזקל הטוב ביותר זכה הסרט העצמאי והקטן "ליידי בירד" של גרטה גרוויג, בעוד ש"קוקו" זכה בפרס סרט האנימציה הטוב ביותר. בפרס הסרט הזר הטוב ביותר זכה In the Fade של פאטי אקין מטעם גרמניה, שמועמד לצד "פוקסטרוט" ברשימה הקצרה לאוסקר.

פרנסס מקדונלד, צילום: רויטרס פרנסס מקדונלד | צילום: רויטרס פרנסס מקדונלד, צילום: רויטרס

בפרס הבימוי זכה גיירמו דל טורו על סרטו "צורת המים", שהוביל במספר המועמדויות (7). את הפרס הגישה השחקנית נטלי פורטמן לצדו של רון האוורד, שדאגה להוסיף הערה עוקצנית ומדויקת על כך שכל הבמאים המועמדים לפרס גברים.

בפרס השחקן הטוב ביותר זכה כצפוי גארי אולדמן על תפקידו כצ'רצ'יל בדרמה המלחמה ההיסטורית "שעה אפלה". ג'יימס פרנקו זכה בפרס השחקן בקומדיה/מיוזיקל על תפקידו ב"חי בסרט", שמתאר את אחורי הקלעים של מה שנחשב כסרט הכי גרוע בעולם, "החדר" של טומי ויסו. פרנקו הזמין את ויסו בכבודו ובעצמו לעלות לבמה יחד איתו והקדיש לו את הפרס. בפרס המקביל זכתה סירשה רונן על תפקידה ב"ליידי בירד".

 

גל גדות ודווין ג גל גדות ודווין ג'ונסון מגישים פרס | צילום: גטי אימג'ס גל גדות ודווין ג

 

 

אחד הרגעים הבולטים בטקס היה זכייתה של אופרה וינפרי (63) בפרס ססיל ב.דמיל על פעילותה הענפה בתחום התרבות והתקשורת ותרומותיה ההומוניטריות. היא האישה האפרו-אמריקנית הראשונה שזוכה בפרס זה. בנאום מרגש היא נזכרה בזכייתו של השחקן האפרו-אמריקני, סידני פואטייה, באוסקר ב-1963 ואת התקווה וההשראה שזכייה זו הקנתה לה. בנוסף הקדישה את הפרס לכל הנשים האנונימיות שעברו תקיפות מיניות בחייהן. את נאומה סיימה במסר עוצמתי: "יום חדש מגיע! וכשהוא סוף סוף יגיע זה יהיה בגלל הנשים הנפלאות, חלקן בחדר הזה, וגם לחלק מהגברים, שדואגים לכך שאף אישה לא תגיד יותר לעולם 'גם אני'".

 

 

 

 

 

 

אופרה וינפרי , צילום: איי אף פי אופרה וינפרי | צילום: איי אף פי אופרה וינפרי , צילום: איי אף פי

 

לא רק הנאומים והשמלות התייחסו למחאה, אלא גם הפרסים - בייחוד בתחום הטלוויזיה שבו סדרות שמעמידות במרכזן גיבורות זכו בכל הפרסים החשובים. סדרת הדיסטופיה של רשת הולו "סיפורה של שפחה" זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר בעוד שהשחקנית הראשית שלה, אליזבת מוס, זכתה בפרס השחקנית. גם המיני סדרה "שקרים גדולים קטנים" של HBO קטפה פרסים רבים, בינם פרס מיני סדרה הטובה ביותר, פרס השחקנית הטובה ביותר לניקול קידמן (שהוגש לה על ידי גל גדות ודווין ג'ונסון), פרס שחקן המשנה לאלכסנדר סקארסגארד ופרס שחקנית המשנה ללורה דרן, שזכתה בגלובוס הזהב הרביעי שלה.

 

כמו כן, הסדרה "גברת מייזל המופלאה" של איימי שרמן פלדינוף (יוצרת "בנות גילמור") זכתה בשני פרסים מכובדים: פרס הסדרה הקומית הטובה ביותר ופרס השחקנית שהלך לרייצ'ל ברוסנהן. סטרלינג ק. בראון זכה בפרס השחקן הטוב ביותר על תפקידו ב"החיים עצמם", בעוד אזיז אנסרי זכה בפרס המקביל בקטגוריה הקומית על תפקידו ב"מאסטר אוף נאן". גם יואן מקרגור זכה בפרס השחקן במיני סדרה על תפקידו הכפול בעונה השלישית של "פארגו".

 

אליזבת מוס, צילום: גטי אימג אליזבת מוס | צילום: גטי אימג'ס אליזבת מוס, צילום: גטי אימג

רשימת הפרסים המלאה:

קולנוע:

הסרט הטוב ביותר: "שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי"

קומדיה/מיוזקל הטוב ביותר: "ליידי בירד"

סרט

סרט האנימציה הטוב ביותר: "קוקו"

הסרט הזר: In The Fade

השחקנית הטובה ביותר: פרנסס מקדורמנד, "שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי"

השחקן הטוב ביותר: גארי אולדמן, "שעה אפלה"

שחקן המשנה הטוב ביותר: סם רוקוול, "שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי"

שחקנית המשנה הטובה ביותר בקומדיה/מיוזיקל: סירשה רונן, "ליידי בירד"

פרס הבמאי הטוב ביותר: גיירמו דל טורו, "צורת המים"

התסריט: מרטין מקדונה, "שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי"

השחקן הטוב ביותר בקומדיה/מיוזיקל: ג'יימס פרנקו "חי בסרט"

שחקנית המשנה הטובה ביותר: אליסון ג'ני, "אני, טוניה"

הפסקול הטוב ביותר: אלכסנדר דספלנט, "צורת המים"

השיר: "This Is Me "האמן הגדול ביותר"

טלוויזיה:

סדרת הדרמה הטובה ביותר: "סיפורה של שפחה"

הסדרה הקומית/מוזיקלית הכי טובה: "גברת מייזל המופלאה"

מיני סדרה הטובה ביותר: "שקרים גדולים קטנים"

השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה: אליזבת' מוס, "סיפורה של שפחה"

השחקנית הטובה ביותר במיני סדרה: ניקול קידמן

השחקן הטוב ביותר במיני סדרה: יואן מקרגור, "פרגו"

השחקנית הראשית בסדרה קומית/מוזיקלית: רייצ'ל ברוסנהן, ""גברת מייזל המופלאה"

השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית/מוזיקלית: עזיז אנסרי, "מאסטר אוף נאן"

שחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה: סטרלינג. ק. בראון, "החיים עצמם"

שחקן המשנה הטוב ביותר במיני סדרה: אלכסנדר סקארסגארד, "שקרים קטנים גדולים"

שחקנית המשנה הטובה ביותר במיני סדרה: לורה דרן, "שקרים קטנים גדולים"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות