אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר ומשרד המשפטים סיכמו: הגבלת השימוש במזומן תבוצע בהדרגה צילום: שאטרסטוק

האוצר ומשרד המשפטים סיכמו: הגבלת השימוש במזומן תבוצע בהדרגה

לפי הסיכום, הצעת החוק שתעלה במסגרת חוק ההסדרים תקבע שעסקאות בין אנשים פרטיים במזומן יוגבלו ל-25 אלף שקל ולאחר מכן ל-12.5 אלף שקל, ועסקאות בין אדם פרטי לעסק במזומן יוגבלו ל-8,000 שקל ובשלב השני ל-5,000 שקל

08.01.2018, 09:25 | עמרי מילמן

סיכום בין משרד המשפטים למשרד אוצר שהושג בלילה קובע כי הצעת החוק שתעלה במסגרת חוק ההסדרים לצמצום השימוש במזומן תקבע כי בשלב הראשון עסקאות בין אנשים פרטיים במזומן יוגבלו ל-25 אלף שקל ועסקאות בין אדם פרטי לעסק במזומן יוגבלו ל-8,000 שקל ובשלב השני עסקאות בין אנשים פרטיים יוגבלו ל-12.5 אלף שקל ובין פרט לעסק ל-5,000 שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הסיכום התקבל לאחר מספר דיונים שהוגדרו כ"קשים" על ידי אחד הגורמים המעורבים. ההצעה המקורית של האוצר הייתה להכניס בחוק ההסדרים הגבלה מיידית שתאסור על אנשים פרטיים לבצע עסקאות במזומן של מעל 25 אלף שקל ובין פרט לעסק הגבלה של 5,000 שקל. עוד סוכם לשמור על ההחרגה של רכישת כלי רכב, לגביהם ניתן יהיה משום מה לרכוש במזומן בהתאם למדרגה הראשונה בלבד.

שטרות של שקלים. סוכם כי יהיו שני שלבים להגבלת השימוש במזומן, צילום: שאטרסטוק שטרות של שקלים. סוכם כי יהיו שני שלבים להגבלת השימוש במזומן | צילום: שאטרסטוק שטרות של שקלים. סוכם כי יהיו שני שלבים להגבלת השימוש במזומן, צילום: שאטרסטוק

במשרד המשפטים התנגדו לשינוי המשמעותי שמבקשים באוצר להכניס במסגרת חוק ההסדרים, כאשר אתמול בלילה הצליחו הצדדים להתכנס לנוסח מתוקן. הניסיון להכניס את החקיקה לחוק ההסדרים מגיע לאחר שמשרד האוצר לא הצליח לקדם את הצעת חוק צמצום השימוש במזומן בכנסת מאז הקמת הממשלה.

הצעת החוק המקורית קבעה כי בעסקאות בין פרטיים ניתן יהיה להשתמש במזומן עד 50 אלף שקל בשלב הראשון ועד 15 אלף שקל בשלב השני, ובין פרט לעסק בשלב הראשון העסקאות יוגבלו ל-10,000 שקל ובשלב השני ל-5,000 שקל.

הצעת החוק המקורית נמצאת כעת על שולחנה של ועדה משותפת של ועדת הכספים וועדת חוקה, לאחר שיו"ר ועדת הכספים משה גפני, שמתנגד להצעת החוק, התעקש לדון בהצעה שיועדה לוועדת החוקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות