אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מספר ההזמנות שזורם למזור רובוטיקה ממשיך לצמוח גם ברבעון הרביעי צילום: אסף שילה- ישראל סאן

מספר ההזמנות שזורם למזור רובוטיקה ממשיך לצמוח גם ברבעון הרביעי

מזור קיבלה 27 הזמנות למערכות חדשות במהלך הרבעון האחרון של השנה - בהשוואה ל-22 הזמנות ברבעון השלישי; החברה צפויה לסכם את 2017 עם הכנסות שיא של 65 מיליון דולר

08.01.2018, 12:28 | מיקי גרינפלד

מזור רובוטיקה מפרסמת תחזית חיובית לקראת פרסום הדוחות השנתיים המסכמים של 2017 - ושל הרבעון הרביעי: החברה צפויה לרשום ברבעון האחרון של השנה הכנסות של 19 מיליון דולר, בהשוואה ל-14 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2016  

קראו עוד בכלכליסט

החברה מציינת עוד כי נתוני ההכנסות שפרסמה בדוחות הרבעון השלישי של 2017 יעודכנו כלפי מעלה. החברה דיווחה בנובמבר כי רשמה הכנסות של 17.2 מיליון דולר ברבען השלישי אך בדוח השנתי היא צפויה לעדכן כלפי מעלה את הסכום ל-18.6 מיליון דולר. את שנת 2017 כולה צפויה מזור רובוטיקה לסיים עם הכנסות שיא של 65 מיליון דולר - הדוח השנתי המסכם צפוי להתפרסם בפברואר.

מזור מפתחת מכשיר רובוטי לניווט כלים כירורגיים בדיוק גבוה ובפולשנות מזערית, המיועד לניתוחי עמוד שדרה וניתוחי מוח. מניית מזור זינקה בשנת 2017 ב-107% בבורסת ת"א, בהמשך לקפיצה של 119% ב-2016 - החברה נסחרת כיום בשווי שוק של כ-5.4 מיליארד שקל.

במהלך הרבעון הרביעי קיבלה מזור 27 הזמנות חדשות, 24 מהן למערכות מדגם Mazor X החדש יותר (מזור X) ו-3 למערכות מדגם Renaissance (רנסאנס). ברבעון השלישי של 2017 קיבלה החברה 22 הזמנות חדשות, 19 מהן לדגם מזור X ו-3 לדגם רנסאנס. ברבעון המקביל ב-2016 התקבלו במזור 21 הזמנות למערכות חדשות. בתום שנת 2017 עמד צבר ההזמנות של החברה על 16 מערכות, 14 מהן למזור X ו-2 לרנסנאנס.

זהו הרבעון המלא הראשון מאז קיבלה מדטרוניק את זכויות ההפצה הגלובליות הבלעדיות של מערכת מזור X, כחלק מיישום השלב השני בהסכם המסחרי בין שתי החברות. החל מה-18 בספטמבר 2017, קיבלה מדטרוניק אחריות מלאה להפצה של מערכת מזור X, כחלק מהשלב השני בהסכם האסטרטגי שנחתם בין החברות. במסגרת שלב זה משקיעה מדטרוניק 40 מיליון דולר בחברה הישראלית.

"תוצאות הרבעון הרביעי משקפות את המימוש המוצלח והחלק של העברת האחריות על פעילות השיווק והמכירות של מערכת המזור X לאחריותה של מדטרוניק. בנוסף, אנו ממשיכים לקדם את הפיתוח המשותףשלפתרונות רובוטיים חדשניים לניתוחי עמוד שדרה. במקביל לאלו, אנו פועלים למקסום ההזדמנויות לשיווק מערכת הרנסאנס ובוחנים התוויות קליניות חדשות אפשריות לטכנולוגיה שלנו", אמר אורי הדומי, מנכ"ל מזור.

על הצמיחה המרשימה של מזור מעיבה בשנה האחרונה החקירה המתנהלת נגד בכירים בחברה, בראשותו של הדומי, בחשדות לשימוש אסור במידע פנים. "כלכליסט" דיווח בחודש שעבר כי במסגרת הפרשה נחקר הדומי באזהרה ברשות ניירות ערך בחודש מאי 2017.

מנכ"ל מזור אורי הדומי , צילום: אסף שילה- ישראל סאן מנכ"ל מזור אורי הדומי | צילום: אסף שילה- ישראל סאן מנכ"ל מזור אורי הדומי , צילום: אסף שילה- ישראל סאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות