אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: הקואליציה השיגה רוב לחוק המרכולים צילום: איי אף פי

מסתמן: הקואליציה השיגה רוב לחוק המרכולים

הדיון על חוק המרכולים צפוי להתחיל הערב אל תוך הלילה. השר לשירותי דת דוד אזולאי מש"ס הגיע לכנסת למרות מחלתו, ח"כ יהודה גליק מהליכוד קם מהשבעה וח"כ שרן השכל מהליכוד הסכימה להיעדר מההצבעה

08.01.2018, 17:46 | שחר אילן

הקואליציה השיגה רוב להעברת חוק המרכולים. זאת, לאחר שהשר לשירותי דת דוד אזולאי מש"ס הגיע לכנסת למרות מחלתו, ח"כ יהודה גליק מהליכוד קם מהשבעה וח"כ שרן השכל מהליכוד הסכימה להיעדר מההצבעה ולא להצביע נגד. כך הובטח לקואליציה רוב של שני חברי כנסת, למרות שח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי יושב שבעה. כך גם אם יגיע ח"כ יוסי יונה מהמחנה הציוני כדי להצביע, יישאר לקואליציה רוב של קול אחד.

התוצאה היא שהדיון על חוק המרכולים צפוי להתחיל הערב אל תוך הלילה. קודם לכן דחתה הקואליציה את תחילת הדיון בחוק מ-16:30 ל-18:30. במקום זה מתקיים דיון על הצעת חוק שתגביל את הזכות להיבחר של מי שהורשע בעבירות טרור.

קראו עוד בכלכליסט

קודם לכן, ראש הממשלה בנימין נתניהו אומר שאם לא יושג רוב לקואליציה על חוק המרכולים ההצבעה עליו תידחה שוב. הדברים נאמרו בישיבת סיעת הליכוד בכנסת.

  

ככל הנראה סדר היום של ועדות הכנסת מחר (ג') יתבטל, זה השבוע השלישי ברציפות. בכל הפעמים הדבר קרה בשל דיונים ליליים במליאה. הדבר נובע מהמדיניות של חסון להעדיף פיליבסטרים ומאבק על כל הצבעה על פני השגת הסכמות עם הקואליציה על סדרי הדיון.

רה"מ נתניהו ושר הביטחון ליברמן בכנסת, צילום: אוהד צויגנברג רה"מ נתניהו ושר הביטחון ליברמן בכנסת | צילום: אוהד צויגנברג רה"מ נתניהו ושר הביטחון ליברמן בכנסת, צילום: אוהד צויגנברג

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר בישיבת סיעת ישראל ביתנו ש"אנחנו נעשה מרב המאמצים שהחוק הזה לא יעבור, לא ניתן שום קיזוזים ונצביע כמו שהצבענו" (כלומר נגד החוק). לדבריו, "מי שמגיע בשבת במרכולים זה אותם אנשים שעובדים קשה כל השבוע, משלמים מיסים, משרתים בצבא ועושים מילואים".

גם יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד אמר בישיבת סיעתו ש"זה חוק מעליב. זה עלבון לכל אזרח ישראלי. חילוני, מסורתי, דתי. באים אלינו הביתה, ואומרים לנו מה לעשות". לדבריו, "יש לי כבוד ליהדות, היא חלק מחיי. אין לי שום כבוד לכפייה". עוד טען ש"נתניהו מתקפל כל פעם שמישהו עובר לידו".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר ש"מי שאנטי לאומי יושב בקואליציה – קואליציה שלא דואגת לאינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל אלא לעצמה". הוא שאל "מה לאומי בחוק המרכולים? בלגרום לכך שחנויות הדלק ימשיכו לפעול בעוד שאנשים שיש להם עסק קטן יאלצו לסגור את העסק שלהם? הרשתות החזקות של בעלי ההון יישארו פתוחות ואת העסקים הקטנים יסגרו. מה לאומי בכך שרק מי שחזק ויש לו רכב יגיע לתחנת דלק"?

ח"כ ציפי לבני מהמחנה הציוני אמרה ש"במקום שהשבת תשמור על ישראל - העיסוק הפוליטי בה מפריד ומפלג את ישראל וזה הנזק הגדול ביותר שעושה הפוליטיקה החרדית לשבת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות