אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקורביה של אופרה וינפרי: היא שוקלת ברצינות ריצה לנשיאות ארה"ב צילום: איי אף פי

מקורביה של אופרה וינפרי: היא שוקלת ברצינות ריצה לנשיאות ארה"ב

השמועות על "אופרה לנשיאות" התגברו בעקבות נאום מזהיר שנשאה בטקס פרסי גלובוס הזהב בו וינפרי התרכזה אמנם בנושא ההטרדות המיניות אך גם הציגה חזון ל"יום חדש עולה באופק" שהתקבל אצל פרשנים רבים כסיסמת בחירות

08.01.2018, 18:08 | שירות כלכליסט

כוכבת הטלוויזיה אופרה וינפרי "שוקלת ברצינות" ריצה לנשיאות ארה"ב. כך אמרו היום ל-CNN שניים מידידיה הקרובים של אופרה וינפרי. השניים שביקשו לשמור על עילום שם, אישרו את השמועות שהחלו להסתובב בארה"ב בעקבות נאום החזון יוצא הדופן שנשאה וינפרי אמש בטקס חלוקת פרסי גלובוס הזהב בלוס אנג'לס.

 

לפי אותם מקורות, מקורביה של וינפרי לוחצים עליה להציג את מועמדותה לתפקיד הנשיאה בבחירות הבאות שיתקיימו ב-2020. אחד ממקורביה אמרי כי האפשרות הזו נדונה בסביבת וינפרי כבר מספר חודשים, אך הדגיש כי היא עצמה טרם החליטה בעניין. דוברה של וינפרי נמנע מתגובה.

 

המירוץ למועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות לא יחל באופן רשמי לפני בחירות אמצע הכהונה לקונגרס שייערכו בנובמבר 2018, אך מועמדים רבים מהמפלגה כבר החלו להתכונן להצגת מועמדותם.

 

נושא "הנשיאה וינפרי" הפך לשיחת היום בעולם הקולנוע והבידור בארה"ב, לאחר שאמש קיבלה וינפרי פרס מפעל חיים על שם ססיל דה-מיל, והנושא פתח את כל תוכניות הבוקר היום בארה"ב.

 

את מרכז נאומה בטקס גלובוס הזהב הקדישה אופרה וינפרי לנושא ההטרדות המיניות ולקמפיין MeToo#, אך המסר שלה "יום חדש עולה באופק" נשמע לרבים כסיסמת בחירות אפשרית של וינפרי אם תחליט לרוץ לנשיאות. 

 
אופרה וינפרי בטקס גלובוס הזהב, צילום: איי אף פי אופרה וינפרי בטקס גלובוס הזהב | צילום: איי אף פי אופרה וינפרי בטקס גלובוס הזהב, צילום: איי אף פי

פרשנים רבים הודו כי עושרה ופרסומה הרב של אופרה וינפרי הופכים אותה למועמדת מכובדת ומתאימה למפלגה הדמוקרטית, בעוד שאחרים תמהו האם אמריקה תהיה מוכנה לבחור כוכב טלוויזיה שני ברציפות, אחרי שדונלד טראמפ נבחר.

כאמור, כרגע הכל עדיין "על הנייר" אך מעריציה הביעו כבר את רצונם במועמדת וינפרי לנשיאות, באלפי תגובות אוהדות בטוויטר ובפייסבוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות