אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון קופץ ממסיבה למסיבה - השרים כבר מחכים לו בפינה צילום: יואב דודקביץ

כחלון קופץ ממסיבה למסיבה - השרים כבר מחכים לו בפינה

ברצף מסיבות העיתונאים שמכנס שר האוצר - שתיים אתמול - הכל הולך: מרפורמה בחשמל שטרם גובשה, דרך הפחתת מכסים זמנית, ועד לסיכום ההישגים בתחום הנדל"ן אף שהמחירים לא ירדו

09.01.2018, 14:16 | אדריאן פילוט
שר האוצר משה כחלון כינס אתמול לא מסיבת עיתונאים אחת - אלא שתיים - כדי להתפאר שוב בהישגיו בתחום הכלכלי. במסיבת העיתונאים האחרונה, הוא בישר על תוספת של חמישה ימי חופשה בפסח - דבר שכבר היה ידוע לציבור.

לאירוע רב־המשתתפים הוזמנו גם שר החינוך נפתלי בנט ויו''ר השלטון המקומי חיים ביבס. הפוליטיקאים שישבו בשולחן המסיבה פיזרו מחמאות זה על זה ובעיקר על השר כחלון ותרומתו הגדולה לחינוך.

מוקדם יותר בישר כחלון יחד עם חברו למפלגה אלי כהן, על מתן מענקים של 73 מיליון שקל ליזמים אשר יקימו מפעלים בדרום הארץ. גם כאן המהלך מבורך, אך לא חריג, לבטח לא בהיקפו הכספי. זו לא הפעם הראשונה שמדינת ישראל נותנת מענקים להקמת מפעלים בפריפריה.

ברור לכולם כי צפיפות מסיבות העיתונאים גדלה ככל שמועד אישור תקציב המדינה (ואולי הבחירות) מתקרב ליום חמישי. עבור כחלון מדובר בכלכלת בחירות שהחלה אחרי משבר התאגיד, והיא רק מתחזקת. ניתן להתווכח האם כחלון הוא שר האוצר החברתי ביותר. מה שבטוח, הוא השר שעשה את השימוש הרב ביותר בכלי הזה שנקרא מסיבות עיתונאים, שנועדו במקור לבשר על דברים מהותיים. מתברר שאצל כחלון הכל הולך: מרפורמה בחשמל (שטרם אושרה וגובשה ותעלה 5 מיליארד שקל לפחות), דרך הפחתת מכסים (לשנתיים בלבד), ועד מסיבת עיתונאים לסיכום ההישגים בתחום הנדל''ן, הנושא שאיתו רץ כחלון בקמפיין האחרון (אף שהמחירים לא ירדו והתחלות הבניה ירדו לשפל חסרת תקדים).

נראה כי לצמד המסיבות של אתמול ישנה גם סיבה נוספת. דקות ספורות לפני תחילת האירוע הראשון, חשף "כלכליסט" את רשימת הקיצוצים שהאוצר מתכנן לשנת 2019.

הקיצוצים מבהירים שלכל התוכניות המוצגות במסיבות העיתונאים יש תג מחיר, וכחלון פרץ את מסגרת הגירעון ואת מגבלת ההוצאה.

המשחק החדש שכחלון הנהיג עלול להפוך לחרב פיפיות: כל השרים מהמפלגות השונות שמרגישים ומתנהגים לפי כללי כלכלת הבחירות, משחיזים חרבות וממתינים ליום הדין, יום אישור התקציב. אז הם יעשו לכחלון את החיים קשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות