אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה תאשר תוכנית לפישוט מכרזים בשירות המדינה צילום: שאטרסטוק

הממשלה תאשר תוכנית לפישוט מכרזים בשירות המדינה

ל"כלכליסט" נודע כי נציבות שירות המדינה גיבשה את התוכנית יחד עם אגף התקציבים באוצר, המיועדת לפשט ולצמצם את הבירוקרטיה הקיימת בתהליכי המיון בשירות המדינה, הידועים לשמצה עקב סיבוכם ואריכותם

09.01.2018, 08:39 | אדריאן פילוט

ממשלת ישראל צפויה לאשר ביום חמישי הקרוב, תוכנית חדשה שגיבשה נציבות שירות המדינה יחד עם אגף התקציבים, המיועדת לפשט ולצמצם את הבירוקרטיה הקיימת בתהליכי המיון (בחינות ומכרזים) בשירות המדינה אשר ידועים לשמצה עקב סיבוכם ואריכותם - כך נודע ל"כלכליסט". תהליכים אלו זכו לדורותיהם לביקורות קשות ולעיתים אף עלולים להיארך תקופות זמן בלתי סבירות שכתוצאה מהן משרות חשובות בשירות המדינה נותרות ריקות. הצעת המחליטים תאושר במסגרת החלטות הממשלה על תקציב המדינה לשנה הקרובה.

בין הצעדים שיוכללו: ביטול חלק משלבי המיון במשרות קשות איוש; איחוד של שלבי מיון שונים (סינון ובדיקות); בחינה לצמצום אחד מנציגי ועדת הבוחנים במכרזים פומביים; מיון מועמדים למכרזים על בסיס הצהרה על עמידה בתנאי סף; פישוט תנאי הסף; מיקור חוץ באמצעות "צייד כישרונות"; מעבר לשיטת הסבות של חוות הדעת באופן שיאפשר שימוש בתוצאות מבחני המיון ללא צורך בהגעה חוזרת של המועמד למכון המיון (דבר שיוביל לחיסכון בעלויות, לוחות זמנים וישפר את השירות). כמו כן, יונהג פיילוט של "מרכז הערכה" ובו השתתפות פעילה מהגוף הקולט בתהליך המיון, דבר שיגביר את הסיכוי של התאמה בין המועמד לתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

הממונה על אגף התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור, צילום: שאול גולן הממונה על אגף התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור | צילום: שאול גולן הממונה על אגף התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור, צילום: שאול גולן

בשנים האחרונות חלה עלייה חדה במספר המועמדים למשרות בשירות המדינה כאשר רק בין השנים 2015 לבין 2016 נרשמה עליה של 30%- מ-2,748 מכרזים פומביים ל-3,546. במסגרת הרפורמה בשירות המדינה כבר נעשו מאמצים גדולים כדי לקצר ולפשט את ההליך - הליך שבעצמו הופך למכשול ולתמריץ שלילי לאלו שמבקשים להצטרף לשירות המדינה. במסגרת זו, משך הליכי המיון קוצצו ביותר מחצי, מ-150 יום לכ-70 יום בממוצע. במסגרת עבודת המטה שערכו עובדי הנציבות ואגף התקציבים, הגורמים הגיעו למסקנה שמדובר עדיין בתקופת זמן שאינה מספקת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות