אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מירי רגב: "האוצר לא יפסיק את תקצוב הספורט על ידי הטוטו, זו נטו מניפולציה" צילום: אלכס קולומויסקי

מירי רגב: "האוצר לא יפסיק את תקצוב הספורט על ידי הטוטו, זו נטו מניפולציה"

שרת התרבות והספורט הגיבה לכוונת האוצר בחוק ההסדרים להעביר את כספי הטוטו ישירות לאוצר: "ההצעה איננה מקובלת עלינו, הספורט הישראלי איננו פרה חולבת". לדברי רגב, היא סיכמה עם רה"מ שהרפורמה בטוטו לא תבוצע ללא הסכמתה

08.01.2018, 22:36 | שחר אילן

שרת התרבות והספורט מירי רגב יוצאת נגד כוונת האוצר להעביר את כספי הטוטו לשליטת האוצר בחוק ההסדרים במקום לקבוצות הספורט השונות. לדברי רגב, "הצעת האוצר במתכונתה הנוכחית אינה מקובלת עלינו, ומדובר למעשה בנטו מניפולציה".

קראו עוד בכלכליסט

רגב טענה עוד כי "הספורט הישראלי אינו פרה חולבת והאוצר צריך למצוא לו מקור תקציבי אחר לנטו פרויקטים". לדבריה, היא סיכמה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ש"שום הצעה בעניין מימון הספורט על ידי הטוטו לא תאושר ללא הסכמתה".

שר התרבות והספורט מירי רגב, צילום: אלכס קולומויסקי שר התרבות והספורט מירי רגב | צילום: אלכס קולומויסקי שר התרבות והספורט מירי רגב, צילום: אלכס קולומויסקי

רגב אמרה את הדברים בתגובה ליוזמת האוצר להפסיק את תקצוב מוסדות הספורט על ידי המועצה להסדר הימורים בספורט.

בחוק ההסדרים של 2019 מוצע שהמועצה תוכל להמשיך לארגן הימורים, אבל לא תממן את אגודות והתאגדויות הספורט השונות. על פי היוזמה, הכנסות המועצה יועברו במלואן לאוצר ותקציב הספורט ייקבע כולו במסגרת תקציב המדינה. אבל המטרה האמיתית של האוצר היא להשתלט על "הכספים החונים" של הטוטו, כלומר כספים שהובטחו להקמת מתקנים, אבל ממתינים לביצוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות