אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין ירד מתחת ל-15 אלף דולר אחרי נסיונות לחנוק את המסחר באסיה צילום: בלומברג

הביטקוין ירד מתחת ל-15 אלף דולר אחרי נסיונות לחנוק את המסחר באסיה

דרום קוריאה תחקור אם בנקים במדינה שותפים להלבנת כספים באמצעות המטבע הדיגיטלי. סין תגביר את ההגבלות על כורי הביטקוין באמצעות מסים ומכסים, צמצום היתרי שימוש בקרקע וייקור החשמל

08.01.2018, 23:42 | יואב סטולר

איום חדש על המטבע הדיגיטלי הביטקוין בסכנה: סין מתכננת לחסל את תעשיית כריית המטבעות מסמך פנימי של הממשלה חושף תוכנית אגרסיבית לנטרול כורי הביטקוין: ייקור החשמל, צמצום היתרי שימוש בקרקע, מסים חדשים, החרפת תקנות איכות הסביבה ועוד. המהלך, שצפוי לצאת לפועל בקרוב, ישפיע קשות על הסחר במטבע יואב סטולר, 58 תגובותלכתבה המלאה

לאחר שרשויות באסיה הגבירו את מאמציהן להגביל את המסחר בביטקוין, נפל היום מחירו של המטבע אל מתחת ל־15,000 דולר. הרגולטור על המגזר הפיננסי בדרום קוריאה הודיע כי הוא חוקר שישה בנקים מקומיים שהציעו ללקוחות עסקיים לפתוח חשבונות ביטקוין.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי צוות מיוחד של נציבות השירותים הפיננסיים (FSC) ושירות הפיקוח הפיננסי (FSS) יבדקו אם הבנקים מצייתים לחוקים שמטרתם למנוע הלבנת כספים. יו"ר ה־FSC צ'וי ג'ונג קו מסר בהצהרה כי "מטבעות דיגיטליים לא יכולים לשמש כאמצעי תשלום". הוא הדגיש כי "המטבעות הללו משמשים לביצוע עבירות כמו הלבנת כספים ועוד הונאות מסוגים שונים".

    , צילום: רויטרס צילום: רויטרס     , צילום: רויטרס

בד בבד, מסמך של הרגולטור הסיני על מגזר הפיננסים שדלף לרשת מלמד כי המדינה מתכננת להגביר את מאבקה בכריית מטבעות דיגיטליים בתחומה. לפי המסמך, כפי שציטט אותו אתר החדשות "קווארץ", ביקשה הממשלה בבייג'ינג ממושלי המחוזות להנחות את חברות הכרייה לחדול מפעילותן, כמו גם להגביל את אספקת החשמל שלהן — נכס חיוני להפעלת חוות המעבדים ומערכי הכרייה הסבוכים.

אם תצא התוכנית לפועל, תספוג קהילת הביטקוין העולמית מכה: כורי הביטקוין בסין הם מהפעילים בעולם, ומייצרים חלק נכבד מהמטבעות. "כרגע יש כמה תאגידי כרייה שמייצרים מטבעות וירטואליים", נכתב במסמך. "בפעילותם הם צרכו כמויות אדירות של משאבים כדי לבצע את הספקולציות המשוכללות הכרוכות בייצור אותם המטבעות".

לפי המסמך, מתבקשים המושלים לנקוט בסנקציות אקטיביות נגד הכורים: הטלת מסים ומכסים, צמצום היתרי שימוש בקרקע, החרפת תקנות איכות הסביבה, ייקור החשמל ועוד.

בנוסף לעיצומים הכלכליים שמנה הרגולטור, הרשויות המקומיות מתבקשות לדווח לו על מתקני הכרייה הפועלים באזוריהם. הכורים נדרשים להפסיק את פעילותם עד מחר. לאחר מכן ימשיכו הרשויות המקומיות לבצע בדיקות ולעדכן את הרגולטור בבייג'ינג על פעילות כרייה בתחומם בעשירי בכל חודש. בחודש שעבר הביע פן גונגשנג, ראש הגוף הרגולטורי שהפיץ את המסמך, את תמיכתו בהחלטות שקיבל הבנק המרכזי לפיהן הנפקת מטבעות אסורה וכי יש לחסל את תחליפי המטבע הקיימים. בדבריו אף ניבא הבכיר את מותו של הביטקוין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות