אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר בקריאה ראשונה החוק שיאפשר לליצמן לכהן כסגן שר עם סמכויות של שר צילום: אמיל סלמן, הארץ

אושר בקריאה ראשונה החוק שיאפשר לליצמן לכהן כסגן שר עם סמכויות של שר

ההצעה אושרה לאחר שהכנסת אישרה את חוק המרכולים וחוק המסורת מה שיאפשר לליצמן לחזור לעמוד בראש מערכת הבריאות אבל הפעם כסגן שר

09.01.2018, 09:15 | שחר אילן
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את התיקון לחוק יסוד הממשלה שיאפשר לסגן השר יעקב ליצמן לכהן כשר הבריאות בסמכויות שר. ההצעה אושרה ברוב של 65 נגד 35. ההצעה אושרה לאחר שהכנסת אישרה את חוק המרכולים וחוק המסורת מה שיאפשר לליצמן לחזור לעמוד בראש מערכת הבריאות אבל הפעם כסגן שר.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הצעת החוק שר יהיה רשאי לאצול לסגנו סמכויות המוענקות לא לפי חוק ובין היתר לקדם ולהפיץ תזכירי חוק ממשלתיים, לחתום על מינויים ועוד. שרת המשפטים אילת שקד טענה שמדובר בתיקון חקיקה לא הכרחי שנובע מהתערבות בג"ץ.

יעקב ליצמן , צילום: עמית שאבי יעקב ליצמן | צילום: עמית שאבי יעקב ליצמן , צילום: עמית שאבי

ח"כ תמר זנדברג ממרצ אמרה ש"אנחנו עכשיו דנים על החלק השני של הקומבינה והשוחד הפוליטי". זאת לאחר אישור חוק המרכולים. היא פנתה לראש הממשלה בנימין נתניהו בהאשמה ש"השלטת כאן טרור ואימה במטרה לשמר את הכיסא שאתה יושב עליו".

יו"ר סיעת יש עתיד ח"כ עפר שלח אמר ש"סגן השר יעקב ליצמן יחגוג את ניצחונו על הממלכתיות הישראלית". לדבריו, "יהדות התורה מעולם לא רצתה שיהיה לה שר. רבניה לא רצו מפני שהם לא מכירים בממלכתיות הישראלית, מפני שמבחינתם המדינה הזאת היא לא יותר מאשר איזה פריץ שצריך לדון איתו או איזה חמור שרוכבים עליו".

ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני אמר ש"יש פה רמיסה נוספת של בית המשפט העליון שקבע שמה שהכנסת עושה זו תועבה. כל מה שחשוב כרגע לקואליציה זו הישרדותה שלה ולאשר את ההצעה הזו שהיא שוחד פוליטי כדי שהיא תוכל לשרוד שבוע נוסף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות