אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבע מטיסות אל על מאחרות; החברות היפניות - המדייקות ביותר צילום: עוזי בלומר

רבע מטיסות אל על מאחרות; החברות היפניות - המדייקות ביותר

כל טיסה רביעית של אל על מאחרת. הביצועים הטובים ביותר היו של "ג'פאן איירליינס" ושל חברת הלואו קוסט "אייר בלטיק". אילו שדות תעופה נמצאו יעילים בעמידה בזמנים?

09.01.2018, 13:01 | שירות כלכליסט

כל טיסה רביעית של אל על מאחרת. כך עולה מדו"ח שנתי שמפרסמת אנליסטית התעופה OAG. בדו"ח לשנת 2017 נמצא כי חברת התעופה הישראלית עמדה בזמנים רק ב-74.4% מהטיסות שלה, כלומר רבע מטיסותיה איחרו.

שלא במפתיע, החברות הדייקניות ביותר בדו"ח הן חברות התעופה היפניות. בין חברות התעופה הגדולות הדייקניות ביותר, הביצועים הטובים ביותר הם של חברת "ג'פאן איירליינס" עם שיעור הגעה בזמן של 85.3% ומיד אחריה, "אול ניפון" עם שיעור הגעה בזמן של 83.8%. "דלתא" האמריקאית הגיעה למקום השלישי ל-2017 עם שיעור הגעה בזמן של 82.8%.

קראו עוד בכלכליסט

שיעור הדיוק בטיסות – on-time performance -OTP – מתייחס לטיסות המגיעות בתוך 15 דקות מזמן ההגעה שנקבע.

מטוס של אל על, צילום: סיוון פרג מטוס של אל על | צילום: סיוון פרג' מטוס של אל על, צילום: סיוון פרג

"אייר בלטיק" הגיעה למקום הראשון בין חברות התעופה הקטנות עם שיעורי ההגעה בזמן הטובים ביותר – ב-2017 רשמה החברה 90% נחיתות בזמן. אייר בלטיק היא חברת לואו-קוסט לטבית שנוסדה ב-1995 ומפעילה צי של 30 מטוסים ל-68 יעדים. היא נחשבת לחדשנית ומציעה שירותים מתקדמים והיא גם החברה הראשונה מסוגה בעולם המקבלת תשלום גם באמצעות מטבע הביטקוין. את מטוסיה היא רוכשת מ"בומבדייר" ומציעה מושבים רחבים יותר ותאי אחסון וחלונות גדולים יותר.

אחריה בדירוג הדיוק העולמי הגיעו "הונג קונג איירליינס"(88.83%) ושלישית "הוואיין איירליינס" (87.2%).

לצד אל-על בחבורת הבלתי מדייקות, נמצאות כמה חברות סיניות שנמצאו לא אמינות בעליל בכל הנוגע לנחיתות בזמן. "אייר צ'יינה" למשל הצליחה לנחות בזמן המיועד רק 60.14% מהטיסות במהלך 2017; "צ'יינה איסטרן איירליינס" – 61.8% ואילו "צ'יינה סאות'רן איירליינס" – 64.19%.

עם זאת, ל-OAG נתונים לגבי 80% לפחות מכלל ההמראות, כך שישנן חברות שלא מופיעות בדירוג שלה. חברה אחת כזו היא "רייאנאייר", המעידה על עצמה ששיעור ההגעות בזמן שלה ל-2017 היה 88%.

מטוס של ג מטוס של ג'פאן איירליינס. דייקנים | צילום: ויקיפדיה מטוס של ג

OAG דירגה גם את שדות התעופה היעילים ביותר מבחינת עמידה בזמני הטיסות. גם כאן הפליאה יפן את ביצועיה ובין שדות התעופה הענקיים, שבהם עוברים לפחות 30 מיליון נוסעים מידי שנה, הגיע ראשון שדה "טוקיו האנדה" עם שיעור דיוק של 86.75% מהטיסות. בין שדות התעופה הגדולים – כאלו המשרתים 10-20 מיליון נוסעים מידי שנה – הגיע ראשון שדה התעופה אוסקה, אף הוא ביפן. עם זאת, בקרב שדות התעופה הבינוניים (5-10 מיליון נוסעים בשנה) – הגיעה דווקא ברמינגהם בבריטניה למקום הראשון. הית'רו לא הזהירה ורשמה ביצועים של 74.8%, מדריד – 83.6%, אמסטרדם – 77.1% ומינכן - 78.4%.

שדות התעופה הגרועים ביותר בביצועי זמנים הם בנגקוק, דובאי, דלהי, הונג קונג וסיאול אנצ'יאון – לכולם שיעור דיוק של למטה מ-71%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
הנוסע הישראלי
הנוסע הישראלי הטיפוסי מאחר כרוני. בדיוק כפי שהוא נהג גרוע בכביש. כשיתחילו לסגור לו דלתות בפרצוף ולא ימתינו לכל זבת חוטם שתואיל בטובה לרוץ מהדיוטי פרי - אל על תמוקם ראשונה בשיעור דיוק. החברה מתחשבת יתר על המידה בנוסעיה המאחרים והערסים המתפרעים. בכל חברה אחרת לא היו מעזים לנהוג כך.
ג  |  11.01.18
24.
אישה מוכה
לאחר אין ספור פעמים שטסתי אל על בגלל ציונות ביטחון לויאליות לחברה כחול לבן אני חייב להגיד שזו כמו אישה מוכה שתמיד חוזרת לבעל המתעלל שלה . זו פעם אחרונה שאני טס אל על דפקו לי ולחבר את הטיול לתאילנד איחור של שלןש דעות בהמראה ואז כדור שלג של איחור לקונקשנים ועד איבוד המזוודות שלנו סיוט של חברה יקרנים שירות ירוד מטוסים ישנים וצפופים
שי  |  10.01.18
לכל התגובות