אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלאנוקס מצמצמת בכוח האדם - 100 משרות בארה"ב יקוצצו צילום: אוראל כהן

מלאנוקס מצמצמת בכוח האדם - 100 משרות בארה"ב יקוצצו

יום לאחר שהקרן האקטיביסטית סטארבורד הפנתה לדירקטוריון דרישה להתייעלות, מודיעה מלאנוקס על הפסקה בפיתוח של אחד ממוצריה; המנכ"ל איל ולדמן: "כבר בחודש מאי הפעילות הסתמנה כלא רווחית ולכן החלטנו להפסיק אותה"

09.01.2018, 17:13 | דרור רייך

יממה לאחר שקרן סטארבורד פנתה למלאנוקס  בדרישה לצמצם בהוצאות המחקר והפיתוח, מודיעה היום החברה מיוקנעם על הפסקת פיתוח מוצרי הסיליקון פוטוניקס nm1550 – מהלך שגורר צמצום של 100 משרות בארה"ב.  

קראו עוד בכלכליסט

הפסקת הפעילות צפויה להוביל לחיסכון של 26 עד 28 מיליון דולר בהוצאות התפעוליות שנתיות. מנגד, הצעד יגרור הוצאה חד  פעמית של 24-21 מיליון דולר, מתוכם כ-5-4 מיליון דולר במסגרת תשלומי פיצויים. מרבית ההוצאה תירשם בדוחות הרבעון הראשון של 2018.

 

"במלאנוקס בוחנים באופן שוטף את סדר העדיפויות האסטרטגי ואת ההשקעות, כדי להבטיח שהם עומדים ביעדי החברה. כבר בחודש מאי 2017 פעילות וצרי הסיליקון פוטוניקס הסתמנה כלא ריווחית כפי שקיווינו, ולכן החלטנו להפסיק אותה", אמר איל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס.

 

המאבק בין סטארבורד, הקרן האקטיביסטית מניו יורק, למלאנוקס, רשם אתמול שלב חדש: הקרן שלחה מכתב חריף לדירקטוריון החברה, שבו היא דרשה בין היתר קיצוץ בכוח האדם. המתיחות בין הצדדים החלה בנובמבר האחרון, מייד לאחר שסטארבורד רכשה 10.7% ממניות מלאנוקס (הנסחרת בנאסד"ק) תמורת כ-250 מיליון דולר, והפכה לבעלת המניות הגדולה בחברה.

מלאנוקס מעסיקה כ־2,900 עובדים, מתוכם כ־2,000 בישראל. סטארבורד התייחסה במכתב שנשלח אתמול לביצועים הפיננסיים והתפעוליים החלשים של החברה ולביצועי החסר של מניית מלאנוקס, כולל בתחזיות שפרסמה לקראת 2018. הקרן הדגישה במכתב את הצורך בשינוי מהותי, שיוביל לשיפור משמעותי בתוצאות הכספיות.

הקרן כבר הודיעה קודם לכן כי לדעתה הוצאות המחקר והפיתוח של מלאנוקס גבוהות מדי, באופן פוגע בשיעורי הרווחיות. היא אף ציינה כי יש לבחון אפשרות למכירת החברה. 

חברת מלאנוקס (בניהולו של איל וולדמן), היא חברת טכנולוגיה המתמחה בפיתוח וייצור של רכיבים אלקטרוניים המיועדים להעברת אינפורמציה מהירה בין שרתים ומערכות אחסון. מלאנוקס נסחרת בבורסת נאסד"ק לפי שווי שוק של 3.3 מיליארד דולר, לאחר עלייה של 30% מאז כניסת הקרן לאחזקה מהותית בחברה. סטארבורד מתמקדת בעיקר בחברות טכנולוגיה ואסטרטגיית ההשקעה שלה כוללות חיפוש שינויים במבנה הארגוני, בפעילות העסקית, בהקצאת ההון ובממשל התאגידי.

 

איל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס , צילום: תומי הרפז איל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס | צילום: תומי הרפז איל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס , צילום: תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות