אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה מכרה מגרש בכרם התימנים ב-104 מיליון שקל צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

המדינה מכרה מגרש בכרם התימנים ב-104 מיליון שקל

רוכשת הקרקע, המיועדת לבניית 50 דירות, היא קבוצת נעמן, שזכתה במכרז רמ"י. הסכום משקף שווי קרקע של למעלה מ־2 מיליון שקל לדירה

10.01.2018, 07:41 | נמרוד בוסו

רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) מכרה מגרש לבניית 50 דירות בשכונת כרם התימנים בתל אביב ב־104 מיליון שקל לא כולל מע"מ, כך נודע ל”כלכליסט”. הסכום משקף שווי קרקע של למעלה מ־2 מיליון שקל לדירה. רוכשת הקרקע היא קבוצת נעמן, שזכתה במכרז לאחר שהצעת המחיר שלה היתה הגבוהה ביותר מתוך שמונה הצעות שהוגשו.

קראו עוד בכלכליסט

המגרש, בשטח של 1.3 דונם, ממוקם בפינת הרחובות הכובשים ותרמ"ב, בין שוק הכרמל מצדו המזרחי וחוף הים בצדו המערבי. כיום פועל במקום מגרש

חניה, בצמוד לגן משחקים. על פי תוכנית הבנייה, גובה הבנייה המקסימלי הוא שש קומות, והשטח הממוצע של דירה עומד על 80 מ"ר. כיום נע מחירה של דירה חדשה כזו סביב 4.5 מיליון שקל.

לפני כחודשיים חשף "כלכליסט" כי המכרז חרג ממדיניותו המוצהרת של שר האוצר משה כחלון, ולפיה כל קרקעות רמ"י המיועדות לבנייה רוויה יימכרו במסגרת תוכנית מחיר למשתכן. בתל אביב, שבה ערך הקרקע גבוה, מעדיפה רמ"י להמשיך לקבל את מקסימום התמורה בקרקע, ולפרסם מכרז שבו הזוכה הוא מי שהציע את ההצעה הגבוה ביותר עבור הקרקע. בעניין זה אמר מנהל רמ"י עדיאל שמרון כי בתל אביב רמ"י אכן מבקשת להמשיך לקבל את מלוא ערך הקרקע, וזאת כדי לממן הוזלות בשאר חלקי הארץ.

כרם התימנים (ארכיון), צילום: עמית שעל כרם התימנים (ארכיון) | צילום: עמית שעל כרם התימנים (ארכיון), צילום: עמית שעל

לדברי אביחי נעמן מבעלי הקבוצה, בימים אלה מקימה החברה שלושה מגדלי יוקרה בנתניה, וזהו הפרויקט הראשון שלה בתל אביב. "שמחים מאוד שזכינו, אנו מתכננים להקים קומפלקס דירות מהיוקרתיים בישראל. בעוד מספר חודשים נתחיל בשיווק, כאשר מחירי המכירה המוקדמת יחלו מ- 62 אלף שקל למ"ר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
עיריית ת"א ומחיר למסתכן...אולי רק למסתנן...
מצאתם לכם שמעוז אשכנז יחליש עצמו לטובת הפריפרייה... תבדקו : עיריית תא חשופה לטביעה בנושא . אין לה הזכות למקור שטח ציבורי שהיה חנייה מבליע למצוא באותו אזור שטח חליפי. מציע לתושבי האזור לא לשלם ארנונה. הגבייה אינה חוקית וניתן לאלץ העירייה לשנות בחירתה כי אין לה מנדט למכור שטחי ציעבור אלא בעירוב הציבור , ביצירת משאל תושבים בו מוצג התכנון התוכניות והחלופות. משלא קיים הדבר וההחלטה היא שרירותית של בעלי תפקידים , עברו על החוק מנכלי העירייה בכך שלא הובא לדיון ציבורי מעשה שמשנה רווחת האזרחים באזור . לתבוע את העירייה !
מה הקשר  |  11.01.18
4.
החברה מהמרים או שמראש מכרו הדירות !
ההגיון הבריא שהם מכרו מראש הכל או חלק מהדירות במידה ולא יהיה קשה למצוא קונים ובמיוחד זרים !!! המפקחת הגאונה חדוה בר השיתה הגבלות על הבאת כספים מחו"ל ומזה שנה ויותר משקיעי החוץ מתרחקים מישראל וזאת בנוסף ליקור המיסים והלשנות שלטונות המיסוי בישראל לעמיתייהם בחו"ל בכל מקרה בהצלחה ליזמים
ההגיון הבריא  |  10.01.18
לכל התגובות