אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפארמה פתחו את 2018 עם העלאות מחירים צילום: facebook / tevapharm

בפארמה פתחו את 2018 עם העלאות מחירים

מסקירת בית ההשקעות UBS לגבי מחירי התרופות בארה"ב עולה כי מתחילת החודש התייקרו 500 תרופות

10.01.2018, 07:57 | דרור רייך

לאחר שנתיים במוקד הסערה, חברות הפארמה החלו שוב להעלות מחירים בהדרגה. כך עולה מסקירה שפרסם בית ההשקעות UBS לגבי מחירי התרופות בארה"ב.

על פי UBS, בתחילת 2018 עלו המחירים של 500 תרופות ברחבי ארה"ב, בעיקר של החברות אלרגן ופייזר. עליות המחירים הללו הן בשיעור חד־ספרתי; לא נמצאה תרופה שהתייקרה בשיעור דו־ספרתי. 

קראו עוד בכלכליסט

מתוך כ־600 תרופות שמשווקת הענקית הגנריקה טבע בארה"ב, החליטה החברה הישראלית לעלות את מחיריהן של 20. עם התרופות הללו נמנות תרופת המקור אמריקס לטיפול בעוויתות שרירים, שטבע קיבלה עם רכישת ספלון והתייקרה ב־9.4%, וכן אזילקט, תרופת המקור לפרקינסון שמחירה עלה ב־3%.

את המחיר של הקופקסון לא היה ביכולתה של טבע להעלות. החברה אף נאלצת לרדת במחיר ולתת הנחות לאור התחרות שהוזנקה עם אישור הגרסה הגנרית של מיילן המתחרה.

עוד שינויים בולטים במחירי תרופות העולים מהסקירה: התרופות Linzess לטיפול בעצירות כרונית וטיפות העיניים Restasis של אלרגן התייקרו ב־9.5%. חברת Neos הקפיצה את המחיר של Adzenys, תרופה להפרעת קשב וריכוז, ב־8.7%.

 

מלינקרודט ייקרה ב־6.9% את אקת'ר ג'ל, תרופה נפוצה לטיפול בעוויתות בפעוטות הלוקים בתסמונת ווסט ובמבוגרים החולים בטרשת נפוצה. בנוסף מיועדת התרופה לטיפול במחלות כמו שיגרון, מחלות עור, אלרגיות ובעיות בדרכי הנשימה.

אילוסטרציה אילוסטרציה אילוסטרציה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות