אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון העיתונאים הכריז על סכסוך עבודה בתאגיד השידור כאן צילום: כאן

ארגון העיתונאים הכריז על סכסוך עבודה בתאגיד השידור כאן

ארגון העיתונאים טוען כי ההנהלה נוקטת בצעדים חד צדדיים ומפטרת עשרות עובדים. "אנחנו דורשים מהנהלת התאגיד לעצור מיידית את הליכי הפיטורים, לנהל איתנו משא ומתן אמיתי כדי לפתור את כל יתר הסוגיות ולחתום על הסכם קיבוצי", נכתב בחוזר שהופץ לעובדים

10.01.2018, 11:58 | אביב גוטר

ארגון העיתונאים הכריז היום (ד') על סכסוך עבודה בכאן - תאגיד השידור הישראלי וטוען כי ההנהלה מנסה לקבוע עובדות בשטח באמצעות פיטורי עובדים.

ועד העיתונאים הוציא חוזר לעובדים בו נכתב כי "לפני כחודש קיימנו אסיפות הסברה שבמסגרתן הסמכתם את חברי ועד הפעולה ואת ארגון העיתונאים להכריז על סכסוך עבודה בתאגיד אם המשא ומתן עם ההנהלה לא יישא פרי. מעבר לכך שהמשא ומתן לא מתקדם, ההנהלה מנסה לקבוע עובדות בשטח בטרם ייחתם הסכם. לצערנו ההנהלה עושה זאת בפיטורי עשרות עובדים ואנחנו סבורים שאנחנו עומדים בפני גל פיטורים גדול בהרבה".

קראו עוד בכלכליסט

בארגון העיתונאים מאשימים את ההנהלה בחוסר תום לב מוחלט ובביצוע מהלכים חד צדדיים ובהם שינויים בתנאי ההעסקה, הרעה בתנאי השכר, הפרת הסכמים עם עובדי רשות השידור לשעבר וכאמור פיטורי עשרות עובדים.

תאגיד השידור , צילום: כאן תאגיד השידור | צילום: כאן תאגיד השידור , צילום: כאן

עוד נכתב כי "לנוכח התנהלות ההנהלה, ארגון העיתונאים אישר את סכסוך העבודה עבור עיתונאי התאגיד. במצב הדברים הנוכחי, נראה שבעוד כשבועיים יוכרז סכסוך עבודה גם במנהלה ובהנדסה. משמעות הדבר היא עם תום תקופת הצינון כפי שדורש החוק, נוכל לנקוט צעדים ארגוניים. אנחנו תקווה שלא נגיע לזה אך לא נוכל להשלים עם פגיעה מתמשכת בעובדים ובזכויותיהם ונאבק בכך בכל האמצעים העומדים לרשותנו. אנחנו דורשים מהנהלת התאגיד לעצור מיידית את הליכי הפיטורים, לנהל איתנו משא ומתן אמיתי כדי לפתור את כל יתר הסוגיות ולחתום על הסכם קיבוצי".

מתאגיד כאן נמסר בתגובה כי "מכתבו של הועד רצוף באי דיוקים ואין הליך פיטורין של עשרות עיתונאים. חובתנו לשמור על גבולות התקציב וכן על זכויותיהם של העובדים תוך הקפדה על עידוד המצוינות. בשבועות האחרונים מתקיים דיאלוג שוטף בין ההנהלה, הוועדים וההסתדרות שימשך עד לפתרונות וסיכומים המקובלים על כל הצדדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
הממשלה מצטערת שסגרה את רשות השידור
כשרשות השידור פעלה תקציב רשות השידור שולם כולו ע"י הציבור והממשלה גזרה קופון כל שנה של 400 -450 מליון שקלים מהחזרי מס של שכר העובדים ,מספקים ועוד . כיום הממשלה כן לוקחת אגרה דרך מקלטי הרדיו במכונית (זה בתוך אגרת הרישוי לרכב ) זה כ 420 מליון שקלים והממשלה משלימה את תקציב התאגיד ומוציאה כ 350 מליון שקלים .נכון מהחזרי מס הממשלה מקבלת חזה רק כ 200 מליון ויש ואם מחשבים את ההפסד זה 220 מליון וההפרש של עוד כ 200 מליון . לכן זה סכום של 420 מליון שהממשלה מפסידה בגלל פתיחת התאגיד .
מכיר  |  10.01.18