אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל מבטיחה לבעלי המניות: נפעל לצמצום התמכרות קטינים לאייפון צילום: בלומברג

אפל מבטיחה לבעלי המניות: נפעל לצמצום התמכרות קטינים לאייפון

שתי קרנות שמשקיעות באפל דרשו ממנה השבוע לפעול למניעת תופעת ההתמכרות למכשיריה, ולחקור את הסיכון שבשימוש-יתר בסמארטפונים בקרב ילדים; בתגובה, הודיעה החברה שתיענה לדרישה והוסיפה: "תמיד דאגנו לילדים"

10.01.2018, 13:06 | יואב סטולר

אפל למען הילדים: ענקית הטכנולוגיה הודיעה שתיעתר לבקשת בעלי מניות שהועברה לה השבוע - ותפעל לפיתוח כלי בקרה שיסייעו למנוע התמכרות של קטינים לאייפון. בנוסף, הצהירה החברה ש"תמיד דאגה לילדים" והתחשבה בהם במדיניות הטכנולוגית שלה.

קראו עוד בכלכליסט

ראשית הפרשה בפניית קרן ג'אנה פרטנרס וקרן הפרישה הממלכתית של מורי קליפורניה לחברה; השתיים, שמחזיקות במניות בשווי 2 מיליארד דולר באפל, ביקשו מהנהלתה לבצע "פיתוח כלי תוכנה חדשים שיסייעו להורים לשלוט ולהגביל את השימוש בטלפון בקלות רבה יותר, וללמוד את ההשפעה של שימוש-יתר במכשירים על בריאות הנפש", במכתב רשמי שהעבירו.  

ילד ואייפון; האם צריך להפריד ביניהם? , צילום: בלומברג ילד ואייפון; האם צריך להפריד ביניהם? | צילום: בלומברג ילד ואייפון; האם צריך להפריד ביניהם? , צילום: בלומברג

הנהלת אפל מסרה שכבר מ-2008 מאפשרים ממשק ויישומי iOS לאפשר להורים לקבוע אילו אפליקציות, סרטים, משחקים ותוכן אחר יהיו נגישים לילדיהם. "אנחנו חושבים לעומק על האופן שבו המוצרים שלנו משמשים ועל ההשפעה שיש להם על המשתמשים והאנשים סביבם", נמסר מאפל. "אנחנו לוקחים את האחריות הזאת ברצינות רבה ואנחנו מחויבים להתאים ואף לגבור על ציפיות הלקוחות שלנו, במיוחד כשמדובר בהגנה על ילדים".

כמו כן, חברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם הודיעה שהיא שוקדת על תכונות חדשות עבור המשימה שיקנו כלים משמעותיים אפילו יותר עבור ההורים. "אנחנו כל הזמן מחפשים דרכים להפוך את החוויות שלנו טוב יותר. יש לנו תכונות חדשות ושיפורים שמתוכננים לעתיד, נוסיף פעולות ונהפוך את הכלים האלה לאפילו חזקים יותר".

סוגיית ההתמכרות לסמארטפון בקרב צעירים הפכה לבעיה גוברת ומדוברת בארצות הברית, בעוד שיותר ויותר הורים מדווחים שילדיהם לא יכול לוותר על הטלפונים שלהם. בעלי המניות התריעו בדבריהם כי גם המוניטין של אפל עצמה עלול להיפגע אם לא תספק מענה מתאים. בסקר שנערך ב-2016 על ידי Common Sense Media עולה כי מחצית מבני הנוער האמריקאים מרגישים מכורים לטלפונים שלהם ודיווחו על לחץ ממשי שמניע אותם כך שיגיבו במיידית להודעות שמתקבלות במכשיר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות