אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אין כניסה לסינים: ממשלת ארה"ב יורה ברגליה של וואווי

אין כניסה לסינים: ממשלת ארה"ב יורה ברגליה של וואווי

גורמים בוושינגטון הם שגרמו לביטול שיתוף הפעולה של יצרנית המובייל הסינית עם ספקיות הסלולר בארה"ב; זאת, בשל חשד לשיתוף פעולה של החברה עם ממשלת סין וסכנת ריגול. מנכ"ל וואווי: אנחנו מוכרים מוצרים בכל העולם, זו פגיעה בחופש השוק

10.01.2018, 17:46 | רפאל קאהאן

ממשלת ארה"ב תוקעת מקלות בגלגלים של וואוי; יצרנית החומרה הסינית, שתכננה לבצע השקה נרחבת של סמארטפוניה בארצות הברית בשיתוף AT&T ו-ורייזון, נאלצה לבטל את המהלך בשל נסיגת ספקיות הסלולר מהעסקה. לפי מקורות הניו יורק טיימס, היתה זו הוראה מגבוה: גורמים בוושינגטון הם שלחצו על ביטול שיתוף הפעולה עם וואווי.

קראו עוד בכלכליסט

על פי דיווח של אתר The Information, חברי סנאט וכן ועדת המודיעין של הקונגרס שלחו בחודש שעבר מכתב ל-FCC בו הם מזהירים משימוש במוצרים של וואווי, בהיותה "סיכון בטחוני". כמו כן, הביעו כותבי המכתב דאגה מכך שהיצרנית הסינית מנהלת מגעים עם חברות תקשורת אמריקאיות להפצה של מכשיריה. במכתב הוסבר שבדיקות שבוצעו על ידי ועדת המודיעין מחזקים את החשדות שמוצריה של וואווי משמשים לריגול מצד ממשלת סין. מדובר בטענה שהועלתה בעבר גם נגד ZTE הסינית, על אף שלא הוכח כל ריגול שכזה.

ריצ ריצ'רד יו, מנכ"ל וואווי, באירוע של החברה | צילום: שלומית רביד ריצ

המהלך תפס את וואווי בתזמון הגרוע ביותר שניתן: החברה תכננה לחשוף את שיתופי הפעולה בכנס CES השבוע; באירוע שקיימה החברה, אמר ריצ'רד יו, מנכ"ל וואווי: "90% מרוכשי הסמארטפונים בארה"ב קונים אותם דרך ספקיות הסלולר. הדרה של וואווי מערוץ ההפצה הזה משמעו הפסד נטו עבור הצרכנים. אנחנו משרתים 70 מיליון לקוחות ברחבי העולם ויש לנו שיתופי פעולה עם ספקיות אירופיות ויפניות. הוכחנו את איכות מוצרינו ואת מדיניות ההגנה על פרטיות ובטיחות לקוחותינו". יו הוסיף ואמר שמדובר בצמצום חופש הבחירה של הלקוחות האמריקאים ורמז שמדובר במהלך שנוגד את השוק החופשי.

וואווי, יצרנית המובייל השלישית בגודלה בעולם, תיאלץ כעת לעבוד הרבה יותר קשה כדי לכבוש את צמרת הטבלה. יתכן שגם ממשלת ארה"ב תפסיד מההחלטה לחסום את כניסת החברה למדינה: בעבר ניסתה להטיל מגבלות על כניסת שירותי התקשורת של וואווי - שהיוו איום על סיסקו וחברות אמריקאיות נוספות. המגבלות הללו הובילו למשבר דיפלומטי בין ארה"ב וסין - שתי מעצמות שיחסיהן הופכים טעונים במיוחד בשנים האחרונות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות