אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גז מדמיע, מכות ואמבולנסים: המשבר ב-ECI מגיע לאלימות צילום: דוברות ההסתדרות

גז מדמיע, מכות ואמבולנסים: המשבר ב-ECI מגיע לאלימות

לטענת ההסתדרות, בריונים ששכרה ההנהלה תקפו בגז מדמיע את עובדיה שמפגינים מול המשרד בפתח תקווה; הנהלת ECI, מצידה, טענה שההסתדרות היא שיזמה את האלימות. בתוך כך, נמשך המו"מ בין הנצים על רקע התוכנית לפטר עשרות עובדים

11.01.2018, 10:59 | מאיר אורבך

השביתה ב-ECI נכנסת ליומה השלישי, ומגיעה לאלימות: הבוקר (ה') טענה ההסתדרות שמספר מעובדי החברה הותקפו בידי מאבטחים ששכרה ההנהלה בכניסה למשרדי החברה בפתח תקווה, ואף ריססו את המוחים בגז מדמיע. לעומתם, טענה ההנהלה שנציגי ההסתדרות הם שנקטו באלימות והשתמשו בגז מדמיע על עובדים שרצו לשבור את השביתה ולהיכנס למשרד.

קראו עוד בכלכליסט

גיורא ביתן, משנה למנכ"ל ECI וסמנכ"ל הכספים של החברה, אמר ל"כלכליסט": "לאף מאבטח אין גז מדמיע; להסתדרות יש מחלקה שלמה של מארגני הפגנות פרובוקטורים. הם באים כל בוקר והם דוחפים לאלימות מול הכניסות, שם עומדים שובתים שחוסמים לעובדים שרוצים לעבוד. יש כאן הרבה שהגיעו לעבודה ואנחנו מאפשרים לכולם לעבוד מהבית".

הגשת עזרה ראשונה לנפגעי האלימות מול משרדי ECI, צילום: דוברות ההסתדרות הגשת עזרה ראשונה לנפגעי האלימות מול משרדי ECI | צילום: דוברות ההסתדרות הגשת עזרה ראשונה לנפגעי האלימות מול משרדי ECI, צילום: דוברות ההסתדרות

"עובדים שלי הגיעו נסערים שרוססו בגז מדמיע על ידי אנשי הסתדרות שרצו למנוע מהם להיכנס לעבודה", הדגיש. "שוחחתי שיחה ידידותית עם אנשי הוועד שלנו אבל אנשי ההסתדרות עשו פרובוקציה ומנעו ממני להיכנס. זו מלחמה של ההסתדרות ולא של החברה".

מ-ECI נמסר: "תקרית אלימה בחסות ההסתדרות התרחשה הבוקר בפתח משרדי חברת ECI כאשר פעילי ההסתדרות התיזו גז מדמיע על עובדים שניסו להיכנס לבניין בתחילת יום העבודה ועל המאבטח שהוצב בכניסה. העובדים קיבלו טיפול במקום. הנהלת ECI תגיש תלונה רשמית למשטרה. פעולות אלימות מסוג זה אינן מקובלות ואינן מכבדות איש בחברה שלנו. אנו מכבדים את זכות העובדים לשבות כזכות דמוקרטית לכל אדם, אך מפצירים בכם לכבד ולנקוט בדרך שאינה אלימה".

 

דובר ההסתדרות יניב לוי הגיב לטענות ההנהלה בדבר אלימות: "הנהלת ECI איבדה כל קשר למציאות וחמלה לכבוד האדם, ושכרה חברת אבטחה בריונית שלא בוחלת בשום אמצעי לפגוע בעובדי החברה. אף נציג הסתדרות ואף עובד לא מסתובב עם גז מדמיע - ולא יסתובב גם בעתיד. אני קורא להנהלת החברה להתעשת, להשהות את הצעדים האלימים ולכבד את עובדיה".

השביתה החלה על רקע כשלון המו"מ בין ECI והעובדים שלה, לאור תוכנית ההנהלה לפטר 63 איש באופן מיידי ו-17 נוספים בהמשך השנה. השבוע החלה שביתת עובדים - מהלך נדיר בהייטק הישראלי - ונעצרו עבודות הפיתוח והתמיכה של ECI ללקוחותיה. הצדדים ניהלו מו"מ קדחתני אתמול עד השעות הקטנות של הלילה, אך לא הצליחו להגיע להבנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
ביזבוז כסף על יח"צ גרוע
חייב לציין שבימים האחרונים אני עד ליח"צ נוראי של חברת ECI. חוסר היכרות עם האנשים משני הצדדים. טיעונים, שכבר בתוך הכתבה הרלבנטית, ניתנים לסתירה. כתיבה עילגת וטיעונים שילד בן שש יכל לכתוב בכל מקום ובכל זמן. לכן, השאלה היא - שוב הנהלת החברה מבזבזת כספים על כלום ושום דבר? וסתם בשביל הידיעה - מי זה אותו יח"צ גרוע שעושה עבודה כ"כ גרועה?
עובד ולא ביח"צ  |  11.01.18
13.
הבריונים של ההסתדרות
ההסתדרות עושה פרובוקציות אלימות כדי להציג את הנהלת החברה כבריונים. אין לנציגיה כל הבנה או רצון לסיים את המשבר. רצונם הוא אחד בלבד. לחתום על הסכם קיבוצי שיחייב את העובדים לשלשל לקופת ההסתדרות דמי חבר חודשיים. התנהגות הועד והסתדרות בריונית ומבישה ורחוקה מאוד מלהיות לטובת החברה
מישה  |  11.01.18
12.
כמי שגדל ושירת בתקופת הזוהר של דוד..
מאז שדורון לקח המושכות. ב 1999 .והביא את רפי מאור חושך.שבימי השיא לבלגאן נהג עם הוולו ושרף כל חודש 240 אלף שח..שמי שזוכר את טרום אולימפידת 2012 בלונדון.מככבת במסדורנות המבנים כשנת המהפך..לא דובים ולא יער..שכחתם את רוני רהב.מתרבב בבגדיו השחורים ששאול מציל את החברה ומביאה לימי הזוהר..כפנסיונר החברה מימי העליות הטובים.באופציות!!אבי כהן המשך להצעיד את החברים בועד בתקווה לטוב. איך היה אומר דיוויד רובנר.אני הוועד שלכם!!!שהצעיד את החברה מ 90 מליון דולר .ל 1.3 מיליארד במשך כ 10 שנות הזוהר.היו ימים לפני
צביקה  |  11.01.18
10.
בוז להנהלה שככה מתייחסת כך לעובדיה
אדון גיורא ביתן, עשית מיליונים על גב העובדים המסורים, היום אתה מזמין להם בריונים! תתבייש לך ! איפה תקופת רובנר ומאיר לייזר ז"ל מייסדי ECI ? מאז הגעתם אתה וחבריך רק נזק וחורבן השארתם, תתביישו לכם אתה והמנכ"ל האנגלי שמה שמעניין אותו זה בתי מלון 5 כוכבים וטיסות במחחקת עסקים בעולם.
Avic  |  11.01.18
לכל התגובות