אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת האטת האייפון: הסנאט האמריקאי דורש מאפל הסברים צילום: apple

פרשת האטת האייפון: הסנאט האמריקאי דורש מאפל הסברים

יו"ר ועדת המסחר של הסנאט פנה לחברה, טען שנהגה בחוסר שקיפות כשפגעה ביוזמתה בביצועי האייפונים, והעביר לה שאלות. בתוך כך, החלו להתארגן תביעות נגד החברה, באשמת הונאת צרכנים

11.01.2018, 12:19 | יואב סטולר
פרשת הפגיעה היזומה בביצועי האייפון מגיעה לבית המחוקקים האמריקאי: יושב הראש של הוועדה למסחר, המדע והתחבורה בסנאט האמריקאי, ג'ון תוני, ביקש מאפל לענות על שאלות בנוגע להאטת מכשירי האייפון הישנים, כך עולה ממכתב שפורסם בסוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

הסנאטור ביקר השבוע את התנהלות החברה במכתב למנכ"לה, טים קוק. "כמות גדולה של ביקורת הצרכנים המכוונת נגד החברה לאור הודאתה מצביעה על כך צריכה להיות שקיפות טובה יותר", כתב. בין השאלות שהפנה יושב ראש הוועדה האמונה על הענייניים העסקיים, דרש הסנאטור מקוק להבין האם אפל תפנה לצעד שיאפשר החלפת סוללות בחינם, או הנחה בדיעבד עבור הלקוחות ששילמו מחיר מלא על הסוללה החדשה.

אייפונים לדגמיהם אייפונים לדגמיהם אייפונים לדגמיהם

כמו כן, תוני ביקש לדעת האם אפל הודיעה למשתמשיה על האטת הביצועים באופן יזום, והאם יש להם יכולת לבטל את הפגיעה או את העדכון עצמו. במכתב ששלח הוסיף ודרש לדעת גם אם אפל עשתה שימוש דומה במהלך שכזה בעבר.  

הסנאטור דרש את תשובת אפל לדברים עד ה-23 בינואר, שכן זו תהיה תגובתה הראשונה למקרה מאז ההתנצלות והורדת מחירי הסוללות עבור הדגמים שנפגעו. באפל סרבו להגיב. שאלותיו של תוני והפגיעה באמון הציבור אינן הבעיה היחידה שהביא הגילוי עבור אפל; תביעות נגדה הוגשו בקליפורניה, ניו יורק ואילינוי בטענה שהאטת המכשירים ללא הודעה מוקדמת היא בגדר הונאת צרכנים. תביעה נוספת עומדת נגד אפל גם בצרפת, שם טוענים כי התנהלותה נוגדת את החוק.

המטרה: שמירה על הסוללה

בסוף דצמבר שעבר הודתה אפל בהאטת מכשירי אייפון ישנים, כדי למנוע פגיעה בזמן הסוללה שלהם. על רקע הסערה שהביאה ההודאה, הצהירה החברה שתבצע שינויים לטובת המתשמשים, "כהכרת תודה על הנאמנות שלהם וכדי להשיב את האמון של כל מי שהטיל ספק בכוונות החברה". החברה הורידה משמעותית את מחיר החלפת הסוללה בטלפונים שלה מדגם אייפון 6 ואילך (מ-79 ל-29 דולר). כמו כן, אפל איפשרה למשתמשים לדעת האם הושפעו ביצועי המכשירים שלהם.  

בחברה טענו שסוללות הליתיום-יון מתקשות לשמור על רף ביצועים גבוה כאשר הסוללה חלשה או ישנה, כפי שבתנאי קור קשים, בעיה שעלולה להביא לכיבוי פתאומי של המכשיר. לפי כך, אומרים באפל האטת הביצועים ביחס לסוללות הישנות נועד להגן על הרכיבים האלקטרונים באייפון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות