אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עד כמה גרועים הלייקרס ומה יכול להרים אותם? צילום: איי אף פי

עד כמה גרועים הלייקרס ומה יכול להרים אותם?

הלייקרס, כרגע, היא אחת מהקבוצות הגרועות בכל הזמנים. האם לברון ג'יימס ופול ג'ורג' יכולים לסייע לה להתרומם למקום הראוי עבור מועדון הפאר? האם, במצב הנוכחי, בכלל אפשר לבנות על הבאת כוכבים גדולים? התשובות אצל מג'יק ג'ונסון

12.01.2018, 12:06 | אוריאל דסקל

באתר The Ringer חקרו עד כמה גרועה לוס אנג'לס לייקרס - אחת מקבוצות הפאר של ה-NBA - בעונות האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

 אם מחשבים רק קבוצות מה-15 שנים האחרונות, אז לייקרס היא הקבוצה הכי גרועה בליגה מלבד פילדלפיה 76 שעשו "טאנקינג" (הפסדים לצורך בחירות דראפט גבוהות) ברמה היסטורית (לפילדלפיה בין 2013 ל-2017 יש 23% הצלחה). , צילום: איי אף פי אם מחשבים רק קבוצות מה-15 שנים האחרונות, אז לייקרס היא הקבוצה הכי גרועה בליגה מלבד פילדלפיה 76 שעשו "טאנקינג" (הפסדים לצורך בחירות דראפט גבוהות) ברמה היסטורית (לפילדלפיה בין 2013 ל-2017 יש 23% הצלחה). | צילום: איי אף פי  אם מחשבים רק קבוצות מה-15 שנים האחרונות, אז לייקרס היא הקבוצה הכי גרועה בליגה מלבד פילדלפיה 76 שעשו "טאנקינג" (הפסדים לצורך בחירות דראפט גבוהות) ברמה היסטורית (לפילדלפיה בין 2013 ל-2017 יש 23% הצלחה). , צילום: איי אף פי

הכתב זאק קראם לקח את התוצאות של הקבוצה מחמש העונות האחרונות והשווה אותן לקבוצות הכי גרועות בהיסטוריה של הליגה לתקופה של 5 שנים - קבוצות שניצחו פחות מ-30% מ-1,300 משחקים. אם מחשבים רק 5 שנים, אז לייקרס היא הקבוצה ה-24 הכי גרועה בכל הזמנים. אם מחשבים רק מועדונים (ומחשבים כמה רצפים גרועים של מועדון גרוע), אז לייקרס היא הקבוצה ה-12 הכי גרועה בכל הזמנים. מ-2014 עד היום ללייקרס יש 28% ניצחונות כשהקבוצה הגרועה בכל הזמנים לחמש שנים היא ונקובר גריזליס (1996-2000) עם 20.6% הצלחה. אם מחשבים רק קבוצות מה-15 שנים האחרונות, אז לייקרס היא הקבוצה הכי גרועה בליגה מלבד פילדלפיה 76 שעשו "טאנקינג" (הפסדים לצורך בחירות דראפט גבוהות) ברמה היסטורית (לפילדלפיה בין 2013 ל-2017 יש 23% הצלחה).

הלייקרס עוד יותר בבעיה אם לוקחים בחשבון שבחירת הדראפט שלהם לא שלהם בעקבות טריידים שעשו. הבחירה, שככל הנראה תהיה גבוהה (ככל שהקבוצה מסיימת נמוך יותר ככה הסיכוי שלה לקבל בחירה גבוהה יותר בדראפט השחקנים גדל), תהיה של פילדלפיה (מקום 1 או מתחת למקום 5) או של בוסטון (אם לייקרס מקבלים בחירה 2 עד 5). תזכורת קלה: מותר לעשות טריידים על בחירות דראפט. כך שיש לקבוצה אינטרס לנצח - בניגוד לקבוצות אחרות ש"מתחרות" על מקום גבוה בדראפט עמוס בחמישה, אולי אפילו שישה-שבעה - כישרונות אדירים.

על פניו ללייקרס יש שחקנים צעירים מבטיחים. מלונזו בול (שאביו אולי בעייתי אבל הכישרון שלו באמת ייחודי), דרך ברנדון אינגרם ועד קייל קוזמה, הפתעת הדראפט האחרון. גם המאמן של הקבוצה, לוק וולטון, נחשב להבטחה גדולה בתחומו. אך נראה שבלי הכוכבים המנוסים והמוכחים, אין לקבוצה הזו מה למכור בליגה עמוסת כישרונות.

לברון ג לברון ג'יימס. מג'יק ג'ונסון יצליח לשכנע? | צילום: אי פי איי לברון ג

לכאן נכנסים המנהלים החדשים של הקבוצה - מג'יק ג'ונסון היו"ר ורוב פלינקה הג'נרל מנג'ר. השניים בנו את הקבוצה הנוכחית כך שבסוף העונה יהיה מספיק מקום מתחת לתקרת השכר כדי לצרף שני סופרסטארים גדולים - שיכולים להתאים למסורת הלייקרית של החתמת כוכבים בעיר הכוכבים.

השמות החמים שמדברים עליהם הם לברון ג'יימס, שמסיים את החוזה שלו בקליבלנד קאבלירס ובעל בית ועסקים בלוס אנג'לס ופול ג'ורג', שמפלרטט בגלוי ובחסוי (הקבוצה נקנסה על פניה לא חוקית אליו) עם הקבוצה בעיר בה גדל ואליה הוא רוצה לחזור.

האם לברון ג'יימס - שהפך את קליבלנד מקבוצה שבשנים בהם היה במיאמי, קליבלנד ניצחה רק 30% ממשחקיה לקבוצה הטובה במזרח - יכול לעשות את אותו הדבר ללייקרס - במיוחד כשלצידו אחד מ-20 השחקנים הכי טובים בליגה, פול ג'ורג'? האם לברון, בגיל 33 אחרי 15 שנה בליגה, רוצה אתגר כזה בכלל?

בליגה טוענים שאם מג'יק ג'ונסון יכנס לחדר אחד עם לברון, הוא כבר ישכנע אותו לחתום. כך גם עם כל כוכב אחר. ואולם, ייתכן שדווקא העבודה של הסוכן לשעבר, רוב פלינקה, תהיה קריטית יותר לעתיד הקבוצה.

גם לברון ג'יימס וגם קווין דוראנט, דיברו בפומבי על הצורך ב"תרבות ניהול" שמאפשרת פריחה. לברון נמצא כיום בקבוצה שמנוהלת בצורה נוראית על ידי דן גילברט, שאף פעם לא האריך את החזוה של הג'נרל מנג'ר שלו. "אם הכל במקום ויש קבוצה של אנשים ומנהלים שאתה יכול לסמוך עליהם, אתה תרצה להיות בקבוצה הזו בלי קשר לגודל השוק שלה" הסביר קווין דוראנט בפודקאסט של ביל סימונס. "אז זה הרבה יותר חשוב לפרי-אייג'נט שיכול לשלוט בגורלו מאשר הכסף".

בסופו של דבר, רק חזון ברור של הלייקרס יכול להוציא אותה מהסיטואציה שהיא נמצאת בו כיום. חזון ברור שלברון יכול לאמץ. חזון ברור שכרגע עוד צריך להוכיח שהוא קיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות