אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסנאט לגוגל, פייסבוק וטוויטר: עד כמה אתן נלחמות בתוכן פוגעני?

הסנאט לגוגל, פייסבוק וטוויטר: עד כמה אתן נלחמות בתוכן פוגעני?

נציגי שלוש החברות הוזמנו להעיד בפני ועדת המסחר של הסנאט ולספר כיצד הן נאבקות בפרסומי שנאה, הסתה, בריונות ותוכן קיצוני אחר. מדובר בתופעה שמעוררת זעם רב בקרב הציבור האמריקאי - ודאגה ערה של הרשויות

11.01.2018, 14:12 | יואב סטולר

גוגל, פייסבוק וטוויטר הוזמנו להעיד בסנאט האמריקאי, בפני הוועדה לענייני מסחר, מדע ותחבורה; החברות, שנציגיהן העידו השנה בנושאי התעמולה הרוסית בקמפיין הבחירות של 2016, הפעם יידרשו לספק הסברים בנושא המאבק שלהן בהפצת תוכן קיצוני - פרסומי שנאה, הסתה, בריונות וחומר פוגעני אחר.

קראו עוד בכלכליסט

בעוד יומיים תתכנס הוועדה המפקחת על הסוגיות העסקיות בסנאט לדיון שכותרתו "טרור ורשתות חברתיות: האם חברות הביג-טק עושות מספיק?". במסגרתו הסנאטורים מחפשים לשמוע מה הם הצעדים שנוקטות החברות כדי להיאבק בהפצת התעמולה הקיצונית באינטרנט.

כיצד מתמודדות ענקיות הרשת עם תוכן פוגעני? כיצד מתמודדות ענקיות הרשת עם תוכן פוגעני? כיצד מתמודדות ענקיות הרשת עם תוכן פוגעני?

התוכן הפוגעני הינו סוגיה שמעוררת זעם ער בציבור האמריקאי ודאגה בקרב הרשויות. למורת רוחם של המחוקקים האמריקאים, כנראה שגם הפעם ישלחו החברות את עורכי הדין שלהן לדיון ולא את המנכ"לים. בפועל, אין לאף אחת מהחברות פיתרון אמיתי לבעיית התוכן הפוגעני; הן מפתחות אלגוריתמים שאמורים לזהות פוסטים קיצוניים, אך טכנולוגיית ניתוח הטקסט והבנת ההקשרים שלו עדיין אינה בשלה לכך. פיתרון אנושי, כלומר גיוס כמות עצומה של בודקי תוכן, פשוט עולה יותר מדי כסף, לראיית החברות.

פוטין מרחף ממעל

הדיון יתקיים בצל חקירת הדיסאינפורמציה וההסתה הרוסית שליוותה את הבחירות האחרונות לנשיאות, וייפתח שבוע לאחר המועד האחרון להגשת מידע בנושא לוועדת המודיעין של הסנאט. בעוד פייסבוק וגוגל עמדו בדדליין שהוצב, טוויטר טרם העבירה חומר לוועדה. הסנאטור מארק וורנר, נציג הדמורקטים הבכיר בוועדה תקף את הרשת החברתית: "פייסבוק וגוגל הגישו עד המועד האחרון כמויות אדירות של מידע, וטוויטר לא. אני מאוכזב מטוויטר", אמר.

וורנר הוסיף: "הם צריכים להבין מתי עליהם להביא את המנהלים הבכירים שלהם להעיד בפני הקונגרס, וכאשר הקונגרס מעביר שאלות בכתב, אנחנו מצפים מהם לענות על השאלות. אז אם זה יום או יומיים, בסדר, אבל אם זה ניסיון נוסף עבורם כדי להסיר סוג של אחריות מהם זה לא ילך טוב בוועדה".

בטוויטר אומרים שמדובר בעיכוב בלבד, וכי הם מצפים לסיים כבר בקרוב את ההליך ולהעביר את החומרים. "אנחנו ממשיכים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם חוקרי הוועדה כדי לספק תשובות מפורטות לשאלותיהם", נמסר מטוויטר. "אנחנו רוצים להבטיח שאנו מספקים לקונגרס את התשובות המלאות והמדויקות ביותר האפשריות".

בתוך כך, נודע שהסנאט האמריקאי מקדם חקיקה טכנולוגית חדשה על רקע פרשת הפריצה לאקוויפקס, ענקית רישום נתוני האשראי. בעקבות הפריצה, נגנב מידע אישי של 145 מיליון אמריקאים. החקיקה החדשה תקבע הטלת קנסות על סוכנויות מידע לאשראי שלא ישמרו על אבטחת השרתים שלהן. הקנס יעמוד על בין 100 ל-150 דולר על כל משתמש שפרטיו נגנבו, מה שיכול להגיע לכמחצית משווין של חברות כאקוויפקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות