אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלחץ עבד: זירוקס במגעים למיזוג עם פוג'י צילום: בלומברג

הלחץ עבד: זירוקס במגעים למיזוג עם פוג'י

בעקבות הלחצים שהפעיל המשקיע האקטיביסט קארל אייקן על זירוקס למצוא מקורות צמיחה נוספים, התאגיד מתקרב לביצוע עסקה עם יצרנית המצלמות היפנית

11.01.2018, 17:24 | שירות כלכליסט

תאגיד זירוקס שנמצא תחת לחץ למצוא מקורות צמיחה נוספים, נמצא במגעים לקראת עסקה עם יצרנית המצלמות היפנית פוג'יפילם, שעשויה לכלול שינוי בשליטה על זירוקס, כך על פי דיווח בוול סטריט ז'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

העיתון דיווח שהשתלטות כוללת על החברה שבסיסה במסצ'וסטס אינו עומד על הפרק, אך ציין שמיזם משותף שכבר קיים בין שני הגופים יכול להעמיק את הקשר ביניהם.

בשבוע שעבר העריכו אנליסטים מ-UBS שללחץ שמפעיל המשקיע האקטיביסט קארל אייקן על החברה תהיה השפעה "נייטרלית עד חיובית" על שווי מניותיה.

קארל אייקן, צילום: בלומברג קארל אייקן | צילום: בלומברג קארל אייקן, צילום: בלומברג

אייקן הפעיל לחץ להוספת דירקטורים למועצת המנהלים של זירוקס, המונה עתה 11 איש. אייקן אמר למגזין TheDeal בחודש שעבר שמטרתו האמיתית היא לגרום למנכ"ל הנוכחי ג'ף יקובסון לעזוב את התפקיד, בשל ניהול לא מוצלח בתקופת כהונתו הקצרה כראש החברה.

"מה שמפריע לאייקן הוא בעיקר חלק מחבר המנהלים, אשר לשיטתו נמצאים בתפקיד כבר יותר מדי זמן ואינם מוכנים להביא מנהל בכיר חדש שיכול להעלות את שווי החברה." ב-TheDeal נכתב גם שאיקאן "טען שכמה דירקטורים נמצאים בחבר המנהלים זמן רב מדי, כולל היו"ר רוברט קיגן, אן נולן ריס, וויליאם האנטר, ומנכ"ל Citigroup לשעבר צ'רלס או פרינס".

"איקאן תמיד דוחף להפצת הון ולמיזוגים ורכישות כחלק מהאקטיביזם שלו. בראיון שנתן ל-TheDeal, הוא טען שקנייה חוזרת של מניות או מכירה של החברה עכשיו אינם בעדיפות עליונה, אבל יכולים לעלות בעדיפותם אם מצבה של החברה ישתפר."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות