אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי קביעת היציג: הדולר נחלש ל-3.4 שקלים - שפל של 7 שנים צילום: בלומברג

אחרי קביעת היציג: הדולר נחלש ל-3.4 שקלים - שפל של 7 שנים

לפי ההערכות, בנק ישראל לא התערב היום בשוק באופן משמעותי. בעולם רושם היורו עלייה של 0.7% לעומת הדולר, בעקבות דיווחים בגרמניה שלפיהם המפלגות מתקרבות להשגת הסכם קואליציוני; השטר הירוק נחלש בשיעורים דומים גם מול הין היפני ומול הליש"ט

12.01.2018, 14:20 | שירות כלכליסט

הדולר המשיך היום להיחלש - שערו היציג של המטבע האמריקאי ירד ב-0.2% ל-3.415 שקלים, שפל של מעל 3.5 שנים; היורו התחזק ב-0.2% ל-4.11 שקלים. עם זאת התנועה המשמעותית היתה אחרי קביעת השערים היציגים אז ירד הדולר אל רמת שפל של 7 שנים, 3.40 שקלים. לפי ההערכות, בנק ישראל לא התערב היום בשוק באופן משמעותי.

בעולם רושם היורו עלייה של 0.7% לעומת הדולר, בעקבות דיווחים בגרמניה שלפיהם המפלגות מתקרבות להשגת הסכם קואליציוני. השטר הירוק נחלש בשיעורים דומים גם מול הין היפני ומול הליש"ט.

כלכלני בנק לאומי כתבו בסקירתם כי "העובדה שהתחזקות השקל מול הדולר השבוע לא לוותה בהיחלשות מקבילה של הדולר בעולם (מול סל המטבעות), מעלה את ההסתברות להתערבות נוספת של בנק ישראל במסחר במט"ח על ידי מכירת שקלים, כבר בימים הקרובים".

השבוע הותירה (כצפוי) הוועדה המוניטרית של בנק ישראל את הריבית במשק על 0.1%. נוסף פירסם הבנק את תחזית הצמיחה שלו לשנים הבאות שנעשתה על ידי חטיבת המחקר לפיה ב-2018 צפוי התוצר המקומי הגולמי לצמוח ב-3.4% וב-2019 הוא צפוי לגדול ב-3.5%.

תחזית חטיבת המחקר לגבי האינפלציה והריבית בשנה הקרובה גבוהה מתחזיות החזאים הפרטיים כמו גם מהציפיות הנגזרות משוק ההון. ואולם גם לפי החזאים והשוק קיימת הסתברות מסוימת להעלאת ריבית במהלך השנה הקרובה.

(ארכיון), צילום: בלומברג (ארכיון) | צילום: בלומברג (ארכיון), צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
קרנית פלוג לא מתאימה לתפקידה
למעשה הייתי בין הראשונים לזהות זאת כבר בתחילת כהונתה. כנופיות של פושעים השתלטו על הדולר רכשו אופציות על הדולר ולוחצים כלפי מטה את נכס הבסיס לו היה מדובר במניות היו מזמן פותחים בחקירה בגין הרצה אבל הנגידה אינה יודעת להתמודד עם זה. כאשר הוענקו לה פרסים שאלתי את עצמי בגין מה? צריך לבדוק מה היה המניע של מעניקי הפרס ומאיזו פוזיציה עשו זאת. עם הנגידה הזו כל היצוא ילך לעזאזל ואיתם כל עשרות אלפי העובדים המסכנים שיפוטרו למגינת ליבם ובני משפחותיהם ובעצם מי לא
צבי דגני  |  14.01.18
לכל התגובות