אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשויות לוחצות, וכורות הביטקוין הסיניות פונות לחו"ל צילום: בלומברג

הרשויות לוחצות, וכורות הביטקוין הסיניות פונות לחו"ל

ממשלת סין צפויות להגביר את הרגולציה על צריכת חשמל והדבר עשוי להגביל את פעילות הכרייה בתחום המטבעות הוירטואליים; בין היעדים הפוטנציאליים עבור החברות המקומיות: קנדה ושוויץ

12.01.2018, 19:49 | שירות כלכליסט
סין הפכה לאחד המקורות המובילים בעולם לכריית מטבעות וירטואליים, אולם קיימים סימנים כי הרשויות הולכות ומהדקות את הפיקוח בתחום זה וצפויות לדרוש מהרשויות המקומיות להחיל רגולציה על השימוש בחשמל. לפיכך, ביטמיין טכנולוג'יז (Bitmain Technologies ), המפעילה כמה מחוות הכרייה הגדולות במדינה, היא בין החברות המחפשות להתרחב אל מעבר לים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מסרה היום (ו') כי היא מחפשת אתרים רלוונטיים בקוויבק שבקנדה ומנהלת שיחות עם רשויות החשמל המקומיות במקום. לחברה תוכניות להתרחב גם לשווייץ.

מכרה ביטקוין, צילום: בלומברג מכרה ביטקוין | צילום: בלומברג מכרה ביטקוין, צילום: בלומברג

כריית ביטקוין מצריכה כמויות גדולות במיוחד של אנרגיה משום שהתהליך מבוסס על מערכות מחשבים המבצעות פעולות מסובכות לאישור עסקאות במטבעות וירטואליים, הנכתבות בבלוקצ'יין. בייג'ינג אמנם טרם פרסמה צו רשמי בנושא, אך שתי חברות מקומיות מסרו לרויטרס כי הרשויות מגבירות את המגבלות על ביצוע התרחבות בתחום והחלו לסגור חוות כרייה בסוף 2017 .

הרשויות בסין אסרו בספטמבר על הנפקות מטבע ראשונות בתחום זה והורו לבורסות הביטקוין בבייג'ינג לחדול מפעילות המסחר.

"אנו – וממה שאני מבין גם לא מעט חברות אחרות בתחום – כבר מתכננים מעבר למדינות אחרות", אומר לי וויי, מנכ"ל חברת "זי.קיו מיינר" (ZQMiner) – חברה מווהאן, המוכרת ציוד לכריית ביטקוין ומפעילה מכרות בשלוש פרובינציות בסין.

רגולטורים ברחבי העולם משמיעים יותר ויותר חששות לגבי המטבעות הווירטואליים – שאינם נתמכים בידי אף בנק מרכזי בשל התנודתיות בהם ובשל חששות לגבי סיכון למשקיעים. סין מודאגת לגבי האפשרות שמטבעות וירטואליים עלולים להוביל לזרימת הון בלתי חוקי ולסיכונים פיננסיים.

חברת החשמל הקנדית הידרו קוויבק (Hydro Quebec) מציינת כי קיים פוטנציאל למעבר של כ-30 חברות כרייה גדולות למטבעות וירטואליים לקוויבק בעקבות קמפיין שניהלה ומשך התעניינות מוגברת מכורי ביטקוין ב-2017.

סטיבן פאקה, סגן נשיא חברת מונטריאול אינטרנשיונל (Montreal International ), המקדמת השקעות זרות בקוויבק, מכנה את הפרובינציה כמקום אידיאלי ל"ביטקוין ירוק". על פי הידרו קוויבק, יש במקום עודף אנרגיה השווה לכ-100 שעות טרה-וואט למשך עשר השנים הבאות. שעת טרה-וואט אחת מספקת אנרגיה ל-60 אלף בתים בקוויבק למשך שנה שלמה.

גם פרובינציית מניטובה במרכז קנדה נמצאת במוקד ההתעניינות: מחברת הידרו מניטובה שבבעלות הממשלה המקומית מסרו כי בשלושת החודשים האחרונים התקבלו פניות מצד יותר מ-100 חברות לכריית מטבעות וירטואליים בנוגע לאתרים ספציפיים במקום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
זהירות חברים תשקיעו נכון
יש באזז מטורף סביב התחום, והמון פרסומים של מטבעות שפשוט יתנדפו תוך שנה-שנתיים. אז השקיעו בזהירות, ובחרו רק בחברות שהבעלים שלהם יזמים/מתכנתים מוכרים. צריך לעשות הפרדה בין רגולציה או נסיון להחרים מטבעות וירטואליים, לבין פייק ניוז. מבחינה טכנית לא ניתן לעצור או לאכוף מטבעות וירטואליים כמו למשל שעישון ירוק או בעבר לאלכוהול לא חוקי, אבל הביקוש עצום, וזה פה כדי להשאר. אז לא יהיו בסין חוות כרייה אבל כל לפטופ יהיה חלק מרשת מחשוב מקומית גלובלית. למי מכם שמשקיעים, שקלו לקנות לטווח הארוך מינ' 10 שנים GNT גולם, ADA קרדנו, עומדים מאחוריהם צוותי פיתוח מבטיחים מאוד. גוונו והמירו חצי מהאחזקה גם למטבעות אחרים, קנו ביט קאש אחד, אתריום אחד, ומונרו אחד. החזיקו ביטקויין רק 30-35 מהטוטאל. וקנו בכמות מקבילה לביטקויין שיש לכם ביטקויין קאש, הולך לתת פייט ב2018 לביטקויין המסורתי. קראו גם על המטבעות הבאים BAT, XLM, OMG, NEO. גם VIBE חזקקק! פשוט מטורף תראו באתר שלהם. גולם וקרדנו חברים, לטווח הארוך לא לממש מוקדם, להחזיק 10 - 20 שנים
קריפטו-מן  |  13.01.18