אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסי שווה כל אגורה מה-104 מיליון יורו שהוא מקבל. וכנראה יותר צילום: איי אף פי

דעה

מסי שווה כל אגורה מה-104 מיליון יורו שהוא מקבל. וכנראה יותר

ליאו מסי זוכה לשכר של 104 מיליון יורו בעונה מברצלונה. האם הוא שווה את הכסף הזה? כנראה שיותר

13.01.2018, 15:25 | אוריאל דסקל
כמה שווה היהלום של הכדורגל ליאו מסי מרוויח 104.4 מיליון יורו בשנה בברצלונה עמותות EIC, שמאגדת עיתונאים חוקרים מרחבי אירופה, חושפת שליאו מסי יכול להרוויח יותר מ-100 מיליון יורו בכל שנה שירות כלכליסט, תגובה אחתלכתבה המלאה

עמותת EIC, שמאגדת עיתונאים חוקרים מרחבי אירופה, חשפה שליאו מסי מרוויח מברצלונה בלבד סכום של 104,441,346 יורו בשנה. המשמעות של החוזה החדש שלו, שנחתם בנובמבר האחרון ,היא שהוא ירוויח יותר מ-400 מיליון יורו ב-4 השנים הקרובות. ללא ספק מדובר בחבילת השכר הגדולה ביותר של שחקן כדורגל בעולם.

האם מסי שווה את הכסף הזה? כנראה שכן.

1.2 שערים ובישולים למשחק

מבחינת מקצועית, 529 שערים ו-238 בישולים ב-610 משחקים עבור ברצלונה. מעורב ב-1.2 שערים למשחק לאורך הקריירה שלו. זה הוביל ל-30 תארים לברצלונה. אף שחקן לא מתקרב לתפוקה הזו. גם לא כריסטיאנו רונלדו.

העונה מסי מעורב ב-32 שערים ב-27 משחקים. מעורב בכ-44% מהשערים של ברצלונה העונה. זה ככה כבר כמה שנים. כך שמקצועית, לפחות, מגיע לו כ-40% מתקציב השכר המשוער (שלא לדבר על כך שסטטיסטיקות מתקדמות מראות שהוא אחראי לרוב ההתקדמות של ברצלונה לשער).

רק 40% מהשכר?

שחקן NBA בכיר מקבל כ-30%-35% מתקציב השכר של קבוצתו. למה שמסי, שמפיק בהרכב של 11 שחקנים, תפוקה שווה ערך בשיעורים שלה למה שכוכב NBA מפיק עבור הרכב של 5 שחקנים, לא יקבל 40%? גם מבחינה מסחרית, שחקן ה-NBA הכי פופולרי בעולם, לברון ג'יימס שווה ערך לכ-70% ממסי בכל הקשור לרשתות החברתיות והמותג האישי. ניתן להתווכח שמסי שווה לברצלונה ולה ליגה כולה יותר ממה שלברון ג'יימס שווה ל-NBA. 

לסי על המגרש במדי ברצלונה, צילום: גטי אימג לסי על המגרש במדי ברצלונה | צילום: גטי אימג'ס לסי על המגרש במדי ברצלונה, צילום: גטי אימג

"כרטיסים למסי"

מבחינה מסחרית, מסי כנראה אחד מהאחראים לפופולריות של ברצלונה, שהפכה אותה לקבוצה המכניסה בעולם. לפי סוכני כרטיסים, אימהות וסבתות מתקשרות לקנות "כרטיסים למסי" לא ברצלונה, מסי. לארגנטינאי יש גם השפעה ישירה להכנסות מחסויות של ברצלונה ולפי נתונים של מכירות חולצות רשמיות, יותר מסביר להניח שלפחות מחצית מהמכירות קשורות לשמו של מסי. לפי המספרים מ-2016, גם אחרי ירידה של 20% במכירת חולצות של מסי, הוא עדיין מוכר החולצות המצטיין בעולם. על פי הערכות השוק, אם ברצלונה מוכרת כ-2 מיליון חולצות רפליקה בשנה, שמו של מסי מתנוסס על לפחות 50% מהן.

רק השם שווה 72 מיליון יורו

על פי מחקר שנעשה במחלקה לתקשורת של אוניברסיטת נאברה שבספרד ב-2015, החשיפה של שמו של מסי שווה לברצלונה 72 מיליון יורו בשנה. כלומר, רק השם שלו שווה 72 מיליון יורו בחשיפה, בלי קשר למכירת כרטיסים, חסויות, מרצ'נדייז וכו'. סביר להניח שב-3 שנים האחרונות, האימפקט שלו כמותג ושם רק גדל.

אחראי גם להכנסות של העיר

אם מסתכלים על ההשפעה הכלכלית של ברצלונה על תעשיית התיירות בברצלונה, אז ניתן רק לצפות שמשרד התיירות של קטלוניה או ברצלונה ישלמו חלק מהשכר של מסי. ההשפעה הכלכלית של ברצלונה על העיר שלה עומדת, לפי חישובים של דלויט, על כ-906 מיליון יורו (עלייה מ-759 מיליון יורו מלפני שלוש שנים). מדובר על כך ש-FC ברצלונה אחראית ל-1.5% מהתמ"ג של ברצלונה העיר (כ-170 מיליארד יורו). לפי אותו דו"ח, 6% מהתיירות לעיר קשורים אך ורק לברצלונה. כאמור, חלק נכבד מה-6% הללו קשורים למסי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה