אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רופא שיניים ודירקטור בלאומי ארה"ב ינסו לגייס חוב בת"א

בלעדי לכלכליסט

רופא שיניים ודירקטור בלאומי ארה"ב ינסו לגייס חוב בת"א

וורן קול, דירקטור ויו"ר ועדת ההשקעות של לאומי ניו יורק, ושותפו ג'פרי רובין ינסו להנפיק באחוזת בית אג"ח ללא ביטחונות עבור חברת המרכזים הרפואיים שלהם, שרשומה באיי הבתולה

14.01.2018, 06:51 | אורן פרוינד

עוד חברת נדל"ן אמריקאית עושה את דרכה לבורסת תל אביב. וורן קול (Warren Cole), דירקטור בבנק לאומי ניו יורק ויו"ר ועדת האשראי של הזרוע האמריקאית של הבנק, ושותפו ד"ר ג'פרי רובין, ינסו לגייס בישראל 100 מיליון דולר בפברואר באמצעות חברת המרכזים הרפואיים שלהם פוסט אקיוט (Post Acute Partners). כך נודע ל"כלכליסט". קול ורובין, רופא שיניים בכיר, שותפים בחלקים שווים בחברה ב־25 השנים האחרונות ושניהם יהודים בעלי זיקה לישראל.

קראו עוד בכלכליסט

פוסט אקיוט היא חברת נדל"ן שעוסקת בהשכרת מבנים למרכזים רפואיים בעיקר במדינת ניו יורק. מדובר במרכזים רפואיים שמכילים מרפאות שונות ושירותים רפואיים שונים שמשלימים את השירותים הניתנים בבתי החולים, ולכן המבנים גם נמצאים בסמוך אליהם. מדובר בפעילות דומה לזו של חברת סטרוברי האמריקאית שכבר הנפיקה אג"ח בישראל שנסחרת בתשואה לפדיון נמוכה של 2.64%, לאור העובדה שמדובר בתחום פעילות יציב בעל ביקוש קשיח וגבוה.

ד"ר ג ד"ר ג'פרי רובין. מביא לחברה את הידע הרפואי ד"ר ג

פוסט אקיוט מביאה את כל הפורטפוליו שלה לישראל תחת המודל הישן של חברה שרשומה באיי הבתולה (BVI) ומגייסת את הכסף בתל אביב ללא ביטחונות. החברה צפויה לבוא לישראל בשלמותה עם כל 25 המרכזים הרפואיים שהיא מחזיקה בארה"ב, מרביתם באזור אפ־סטייט ניו יורק. על פי הערכות, היקף הנכסים של החברה הוא 800-600 מיליון דולר וההון העצמי שלה הוא 300-200 מיליון דולר, כך שמדובר בחברה בינונית מבין החברות האמריקאיות שהגיעו לישראל.

קול נחשב לבנקאי מתוחכם שהתחיל בתוכנית הכשרה בהתמחות של מימון נדל"ן במערכת הבנקאית האמריקאית. לאחר ההתמחות שלו במערכת הבנקאית הוא עבד בתפקידים שונים בכמה חברות נדל"ן פרטיות בניו יורק עד שהקים ב־2001 את חברת Care Ventures Finance Group - קרן ריט שמתמחה במרכזים רפואיים שרכשה יותר מ־170 מרכזים רפואיים מקרן ריט נוספת בארה"ב והצליחה להשביח אותם. שם פגש קול את השותף שלו ג'פרי רובין והם החליטו להקים פעילות משלהם שתהיה בבעלותם המלאה. עד היום הם עדיין שותפי מיעוט בקרן Care Ventures Finance שהקימו וניהלו.

את פוסט אקיוט הם הקימו ב־2010 על ידי ביצוע של שתי עסקאות של מרכזים רפואיים בפילדלפיה ומרכזים נוספים בצפון אפ־סטייט ניו יורק. כל הנכסים שלהם הם בבעלות מלאה. קול מביא את הידע הפיננסי וג'פרי רובין מביא את הידע הרפואי ואת מערכות היחסים שלו עם בתי החולים. קול נחשב מחובר לישראל, ומגיע לעתים קרובות לבקר בני משפחה שלו בישראל. את פוסט אקיוט מביאים לישראל יובל ברק, אייל ידווב ועדן עוזרי מחברת רדהאן. את ההנפקה צפויה להוביל חברת החיתום החדשה אוריון של ארז גולדשמידט. ההנפקה צפויה לצאת לפועל בתחילת פברואר הקרוב.

פוסט אקיוט תצטרף ל־30 חברות נדל"ן אמריקאיות שכבר הנפיקו אג"ח בישראל בהיקף שעולה על 20 מיליארד שקל. החברות מגייסות את הכסף באמצעות המודל של חברת BVI (הרשומה באיי הבתולה), בעיקר כדי להחליף מצבת חובות ישנה ויקרה בחוב ישראלי זול, או לצורך רכישת נכסים או רכישת שותפים בנכסים קיימים.

אל חברות הנדל"ן האמריקאיות הצטרפו לאחרונה חברות אשראי חוץ־בנקאי אמריקאיות במה שמסתמן כגל הנפקות חדש בתל אביב. אחרי הגיוס של חברת פננטפארק לפני חודשיים, כמה חברות אשראי חוץ־בנקאי נוספות נמצאות בדרכן לבורסת תל אביב. חברת מדלי תהיה הראשונה לנסות לגייס בישראל בימים הקרובים, ואחריה צפויות להגיע חברות נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות