אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוספת תקציב ל־2019: תקווה חדשה לממתינים לדיור ציבורי? צילום: עומר מסינגר

תוספת תקציב ל־2019: תקווה חדשה לממתינים לדיור ציבורי?

תוספת תקציב של 50 מיליון שקלים למשרד הבינוי והשיכון תיועד לשכירת דירות ולאכלוס כל הממתינים לדיור ציבורי

16.01.2018, 09:55 | אריק דורי

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

הושג הסכם תקציבי לשנת 2019 בהיקף של 50 מיליון שקלים שיאפשר למשרד הבינוי והשיכון לשכור דירות ולאכלס בהן את כל 3,000 הממתינים לדיור ציבורי כפתרון ביניים עד אכלוסם בדיור ציבורי קבוע.

שאר עיקרי התקציב התוספתי לשנת 2019 – תוספת של 200 מיליון שקלים לטובת שיקום שכונות ותחזוקת הדיור הציבורי; תקציב בהיקף של 100 מיליון שקלים לעידוד ההתיישבות בנגב, בגליל, באיו"ש, בבקעה ובאזורים אחרים; 90 מיליון שקלים לקידום ההתחדשות העירונית ברחבי הארץ; ותקציב תוספתי שיאפשר סל שירותים חברתיים לדיירי הדיור הציבורי (שיקום שכונות חברתי).

קראו עוד בזירת הנדל"ן

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, צילום: עמית שעל שר הבינוי והשיכון יואב גלנט | צילום: עמית שעל שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, צילום: עמית שעל

יחד עם זאת, הסיכום התקציבי קבע עקרונות פעולה להגדלת מלאי הדיור הציבורי מעבר לרכש השוטף. זאת בנוסף למהלכים נוספים שכבר בוצעו, כדוגמת גיוס מיליארד שקלים לצורך רכש 1,000 דירות נוספות לדיור הציבורי בשנת 2018 ובניית 2,650 יחידות דיור עבור קשישים, שבנייתן כבר החלה.

"הסיכום אליו הגענו היום (חמישי) יסייע לקידום פתרון מצוקת הדיור במדינת ישראל", אומר שר הבינוי והשיכון יואב גלנט. "יש פה בשורה של ממש לטובת האזרחים הממתינים לדיור ציבורי. בעזרת הסכם זה נחזק את ההתיישבות בנגב, בגליל, בבקעה וביהודה ושומרון. אני מברך על שיתוף הפעולה עם נציגי משרד האוצר ומודה לסגני ג'קי לוי ומנכ"ל המשרד חגי רזניק על תרומתם המשמעותית להשגת סיכום חשוב זה לטובת אזרחי מדינת ישראל".

שר האוצר משה כחלון: "חיזוק הדיור הציבורי הוא חלק בלתי נפרד מהמדיניות שלנו לצמצום הפערים החברתיים בישראל. צמצום פערים וטיפול אמיתי בדיור הציבורי מתאפשר רק בהשקעת משאבים גדולים וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בשנים האחרונות. כמי שגדל בדיור הציבורי, אני גאה שלאחר שנים רבות שבהן המדינה התנערה מחובתה בנושא אנחנו מצליחים בשילוב כוחות להגדיל את מלאי הדירות בדיור הציבורי בצורה משמעותית, לקצר את תור הממתינים ולייצר פתרונות מחוץ לקופסה".

תנועת אור .

רוני פלמר, מנכ"ל תנועת אור (מלכ"ר) הפועלת לפיתוח וקידום ההתיישבות בנגב ובגליל, מסר בתגובה לתקציב התוספתי: "אנו מברכים את השר גלנט ומשרד השיכון על הצעד. העתיד של מדינת ישראל תלוי בבסיסי הצמיחה החדשים – הנגב והגליל. השקעה בדיור היום בנגב ובגליל היא ההזמנה לדור הצעיר לחיות חיים טובים ופשוטים, אך משמעותיים. זוהי גם קריאת ההשכמה לחשיבה ותכנון לטווח ארוך, אך עשייה מיידית שבונה את המחר. תנועת אור מזמינה את החלוצים החדשים לעבור לגור, ליזום ולהשקיע בנגב ובגליל".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו