אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוד צור יוביל את קולפלנט כיו"ר הדירקטוריון צילום: תומי הרפז

דוד צור יוביל את קולפלנט כיו"ר הדירקטוריון

צור, לשעבר מנכ"ל קמהדע, הצטרף לדירקטוריון קולפלנט לפני כשנה ומונה עתה לתפקיד היו"ר; "נפעל לקידום שיתופי פעולה אסטרטגיים במטרה למצב את קולפלנט כחברה מובילה בתחום"

14.01.2018, 14:11 | שירות כלכליסט

דוד צור, מהבולטים שבתעשיית הביומד הישראלית, יוביל בשנים הקרובות את קולפלנט כיו"ר הדירקטוריון שלה - מינוי שמגיע כשנה לאחר הצטרפותו לדירקטוריון החברה. הוא יחליף את עדי גולדין בתפקיד.  

קראו עוד בכלכליסט

צור הוא אחד ממיסדי קמהדע, והוא כיהן כמנכ"ל החברה במשך 25 שנה, עד לפרישתו באפריל 2015. הוא ממשיך גם כיום כסגן יו"ר מועצת המנהלים של קמהדע ואף מחזיק בכ-2% ממניותיה. צור כיהן לאורך השנים בתפקידים שונים וכיועץ בשורה של חברות בתחום הביומד והביוטק – בהשכלתו הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ויחסים בינ"ל ותואר שני במנהל עסקים, בשני המקרים מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

קולפלנט היא חברת ביוטכנולוגיה ישראלית העוסקת בפיתוח, ייצור, ושיווק מוצרים רפואיים מבוססי קולגן אנושי, המיוצר בצמחי טבק, באמצעות טכנולוגיה ייחודית שפיתחה החברה. מוצרי קולפלנט מסייעים להתחדשות, שיקום וריפוי של גוף האדם,ומתמקדים כיום בתחומי הדפסה ביולוגית תלת-מימדית של רקמות ואיברים, ופצעים כרוניים וניתוחיים.

קולפלנט נסחרת בבורסה בת"א והיא רשמה ב-2017 עלייה של 36% - מתחילת 2018 עלה שווי המניה בכמעט 4.5% . מניית החברה נמנית (בין היתר) על מדדי ת"א ביומד, ת"א צמיחה, ות"א גלובל-בלוטק.

יחיאל טל, מנכ"ל קולפלנט, אמר לאחר המינוי: "ניסיונו הרב, לצד הידע, ההישגים והמנהיגות,יהוו תרומה חשובה לקולפלנטב השגת יעדיה ומימוש הפוטנציאל העסקי שלה". צור עצמו אמר: "במהלך 2018-2019 נפעל לקידום שיתופי פעולה אסטרטגיים במטרה למצב את קולפלנט כחברה מובילה בתחום".

דוד צור , צילום: תומי הרפז דוד צור | צילום: תומי הרפז דוד צור , צילום: תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות