אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה־FBI חקר את בעלי יוקום בחשד להונאת משקיעים צילום: שאטרסטוק

ה־FBI חקר את בעלי יוקום בחשד להונאת משקיעים

יוסי הרצוג, בעל השליטה בחברה למסחר באופציות בינאריות, נחקר בישראל בעקבות 33 תלונות בארה"ב בטענות להפסדים שלא כדין

15.01.2018, 08:13 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

יוסי הרצוג, מייסד ובעל השליטה ביוקום מקיסריה חברה המספקת שירותים לזירות מסחר הפועלות בתחום האופציות הבינאריות, נחקר בשבוע שעבר בישראל על ידי חוקרי FBI בחשד להונאת משקיעים בארה"ב. הרצוג עוכב על ידי חוקרים מלהב 433 שסייעו לחוקרי ה־FBI לאור בקשה לסיוע משפטי שהגיש משרד המשפטים האמריקאי.

קראו עוד בכלכליסט

בידי חוקרי ה־FBI יש תלונות מ־33 תושבי ארה"ב נגד יוקום. הם הטוענים שהפסידו יחד כמיליון דולר כתוצאה מפעילות מסחר שלא כדין. במסגרת זו הרשויות בארה"ב עצרו בחודש ספטמבר את מנכ"לית יוקום, לי אלבז כשנחתה בנמל התעופה קנדי בניו יורק. היא שוחררה למעצר בית אצל דודתה שמתגוררת בארה"ב בתמורה לערבות של 1.8 מיליון דולר.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

לפי בקשת המעצר שהוגשה נגדה, אלבז, שנודעה גם בשם לנה גרין, מואשמת בהונאה באמצעות מחשב ובקשירת קשר לביצוע הונאה. הבולשת הפדראלית האמריקאית (FBI) מציינת כי בתפקידה כמנכ"לית יוקום, היתה אלבז אחראית לפיתוי לקוחות להשקיע באופציות בינאריות — פעילות אסורה על פי רוב בארה"ב.

אופציות בינאריות הן מכשיר פיננסי המאפשר להמר על מגמה של נייר ערך, סחורה, מטבע חוץ ועוד בתוך זמן נתון. למשל, יכול המשקיע להמר על עלייה בשער הדולר בין שעה 08.00 בבוקר ל־14.00 בצהריים. אם הוא טעה, הוא מפסיד את ההימור. אם צדק, הוא מרוויח.

לפני כשלושה שבועות יוקום והרצוג עתרו לבג"ץ, באמצעות משרד ברנע ושות', נגד החוק שיזמה רשות נייירות ערך בדבר איסור כל פעילות עקיפה וישירה הקשורה במכשיר הפיננסי אופציות בינאריות מישראל.

מהמשטרה נמסר: "חוקרי FBI מלווים בחוקרים מיחידת להב 433 הגיעו לפני מספר ימים למשרדי החברה ולקחו מסמכים, זאת כסיוע לחקירה זרה שלא מתנהלת בישראל".

עורכי הדין גלעד ברון, חיים לוי והגר נגלר המייצגים את יוסי הרצוג מסרו כי "חברת יוקום היא חברה מובילה בתחום שפעלה ונוהלה בהתאם לדין. חקירתו, בשבוע שעבר, של בעלי החברה, יוסי הרצוג, מהווה חלק מחיקור דין שמתבצע ונוגע לפעילות הענף כולו".

לדברי עורכי הדין הרצוג מוחה על מעצרה של לי אלבז בארה"ב. "מאז מעצרה, עושה הרצוג את כל מה שניתן בכדי להביא לשחרורה", אמרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
עוד ממעללי לי אלבז
סיון קופרלי עבר עלי יום עמוס ביותר! עוד אחת מרשימת הנשים שאחשוף כאן שהיו שותפים לשיימינג שיקרי עלי ברשת החברתית! סיון קופרלי לא שכחתי לרגע אותך אני דואג לך באופן אישי ביותר ולאט לאט.... סיון קופרלי טוענת שהיא עובדת במשרד הבטחון בתפקיד שהיא יכולה להעלים אותי חלק מהאיומים שלה אלי!.. בואו תראו איזה עובדים יש לנו במדינה אספר עליך הכל בפרוטרוט על העברות שלך ועל מי שאת ולאיזה חבורה של נוכלים חברת. רקמת נגדי מזימות וחברת ל ..לי אלבז נוכלת בין לאומית שעצורה עי משטרה פדרלית בארצות הברית על נוכלות. את בקשר ישיר אם לי אלבז בזמן מעצר הבית של לי אלבז תיכננתם והוצאתם לפועל את העברות והרוע השטני שלכם יחד עם אייל שוורץ סוחר סמים ! לא עצרתם ונחתם עד שהצלחתם לפגוע בי בילדים שלי ובפרנסתי! אלוהים לא שילם לכם הוא שלך אותי לגבות את חובכם לחברה! כאן זה רק הפרומו אני מכין תמונה מיוחדת שלך עם שאר הפושעים! מבטיח להעלות חומרים על סיון קופרלי ולהראות איזה נוכלת יש בקירבנו! תתביישי לך את נשואה עם ילדים ועוסקת בלעשת רע לאחרים!
רמי  |  27.08.18