אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"רוסיה נתנה סמים לכל נבחרות הכדורגל הבינ"ל שלה ודאגה שלא ייתפסו" צילום: איי פי

"רוסיה נתנה סמים לכל נבחרות הכדורגל הבינ"ל שלה ודאגה שלא ייתפסו"

כך טוען מי שחשף את סדר גודל השחיתות בספורט הרוסי, גרגורי רודצ'נקוב. פיפ"א עדיין לא יצרה אתו קשר, למרות שהוא נמצא כעת בתכנית להגנת עדים בארה"ב

15.01.2018, 14:45 | שירות כלכליסט
רוסיה נתנה סמים לכל נבחרות הכדורגל הבינלאומיות שלה, ושר הספורט הרוסי הורה: אסור לשחקנים להיתפס, כך לפי חושף שחיתויות, שהוביל לחשיפת סדר גודל השחיתות והסימום הממשלתי בספורט הרוסי. 

קראו עוד בכלכליסט

רוסיה תכננה להחליף דגימות שתן בגביע העולם 2018 כדי ששחקניה יוכלו ליטול סמים, במה שנראה כהעתק של מה שקרה באולימפיידת החורף בסוצ רוסיה תכננה להחליף דגימות שתן בגביע העולם 2018 כדי ששחקניה יוכלו ליטול סמים, במה שנראה כהעתק של מה שקרה באולימפיידת החורף בסוצ'י, כך על פי מקורבים לגרגורי רודצ'נקוב – לשעבר מנהל המעבדה נגד שימוש בסמים במוסקווה. | צילום: איי פי רוסיה תכננה להחליף דגימות שתן בגביע העולם 2018 כדי ששחקניה יוכלו ליטול סמים, במה שנראה כהעתק של מה שקרה באולימפיידת החורף בסוצ

רוסיה תכננה להחליף דגימות שתן בגביע העולם 2018 כדי ששחקניה יוכלו ליטול סמים, במה שנראה כהעתקה של פעולות הממשלה במהלך אולימפיידת החורף בסוצ'י. כך על פי גרגורי רודצ'נקוב – לשעבר מנהל המעבדה נגד שימוש בסמים במוסקווה. רודצ'נקוב נמצא כעת בתכנית להגנת עדים בארה"ב, לאחר שסיפק ראיות מרשיעות נגד ספורטאים וספורטאיות רוסים.

בריאן פוגל, במאי הסרט התיעודי שליווה את טיסתו של רודצ'נקוב לארה"ב, וחשף את רוחב הסימום הממשלתי הרוסי, אמר שעדותו של מנהל המעבדה תהיה מרשיעה לא פחות במה שנוגע לספורט חורף ואתלטיקה (רוסיה הושעתה מאולימפיאדת החורף ב-2018).

המשמעות היא שפיפ"א תיכנס לגביע העולם 2018 בזמן שהיא מנסה לחקור את האומה המארחת בקשר למה שמסתמנת כשערוריית הסמים הגדולה ביותר שהכדורגל ידע מעולם, ואשר יכולה להוביל את רוסיה לאיבוד מספר שחקנים וכנראה גם שלהחרמתה מגביע העולם שהיא עצמה מארחת.

פוגל, שבילה שנתיים בחקירת הפרשה והכיר מקרוב את רודצ'נקוב לפני שנכנס לתכנית להגנת עדים, חשף עוד פרטים על מזימת הסמים של הכדורגל

הרוסי ועל האופן בו היא נוהלה ע"י ויטאלי מוטקו, סגן ראש ממשלת רוסיה, אשר עד לחודש שעבר היה אחראי על ארגון גביע העולם המתקרב.

פוגל אמר ל"דיילי מייל": "מה שאני יודע מגריגורי הוא שהוראתו של מוטקו הייתה: הכדורגל חייב להישאר נקי. כלומר שאסור שהבדיקות יצאו חיוביות אצל כדורגלנים, למרות שכולם היו חלק מתכנית הסמים בגיבוי המדינה."

רודצ'נקוב הוא חושף השחיתויות אשר חשף לראשונה לפוגל ואחר כך לסוכנות למלחמה בסמים העולמית שסוכני ביטחון של ממשלת רוסיה עזרו לו להסתיר שימוש בסמים באולימפיידת סוצ'י ע"י העברת דגימות רוסיות צבועות דרך חור בקיר במעבדת הסמים, כדי שהדגימות החיוביות יוחלפו בשתן נקי.

לחץ מופעל כעת על פיפ"א לראיין את רודצ'נקוב, אך הארגון טרם יצר איתו קשר. בפיפ"א טוענים שברצונם לנתח את כל המידע כדי לאפשר ראיון יותר מגובה ידע עם רודצ'נקוב, "יחסית בזמן הקרוב."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות