אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק של תושבי זכרון יעקב הצליח: היזם יבנה מלון במקום וילות הדמיה: אורן אדריכלים

המאבק של תושבי זכרון יעקב הצליח: היזם יבנה מלון במקום וילות

המלון יוקם בצוק המערבי של הישוב בהשקעה של 150 מיליון שקל וינוהל על ידי רשת המלונות העולמית ווינדהם בעלת המותג "רמדה"

15.01.2018, 11:05 | דותן לוי

בתום מאבק ממושך של כשנתיים, שבמסגרתו התנגדו תושבי זכרון יעקב להקמתה של שכונת וילות בשטח המיועד לתיירות, הודיע יזם הפרויקט - עודד תורג'מן, מבעלי חברת אמירי גן - כי בכוונתו להקים מלון חדש בהשקעה של 150 מיליון שקל. המלון יכלול 153 סוויטות וינוהל על ידי רשת המלונות העולמית ווינדהם בעלת המותג "רמדה".

קראו עוד בכלכליסט

המלון ישתרע על שטח בנוי של 10,000 מ"ר, כאשר הקרקע הינה בשטח של 12 דונם וממוקמת בסמוך לקיבוץ מעיין צבי הצופה אל הים. את הקרקע רכשה אמירי גן מידי הקבוץ לפני כשש שנים. תוכנית הבנייה אושרה לאחרונה על ידי המועצה המקומית, הוועדה המקומית לתכנון ובניה והוועדה המחוזית לתכנון ובניה.

התוכנית תואמת את מסמך המדיניות לתיירות ואכסון מלונאי בזיכרון יעקב ומתבססת על תיקון 107 לחוק התכנון והבניה על פיו 72% מזכויות הבניה בשטח יהיו למלון וכ- 20% שטח בנייה למגורים, כאשר היתר מוגדר כשטח עיקרי. לאמירי גן מלון נוסף בשותפות עם חברת אספן, על חוף הים של חדרה אשר גם הוא מנוהל על ידי הרשת הבינלאומית.

הדמיה של מלון רמדה שייבנה בזכרון יעקב, הדמיה: אורן אדריכלים הדמיה של מלון רמדה שייבנה בזכרון יעקב | הדמיה: אורן אדריכלים הדמיה של מלון רמדה שייבנה בזכרון יעקב, הדמיה: אורן אדריכלים

במלון יוקם גם מרכז כנסים ובנוסף יכלול המלון שטחים ציבוריים, מסעדות, בתי קפה, אולמות אירועים, ספא, חדרי טיפולים, חמאם טורקי, סאונה פינית, ג'קוזי, בריכות, חדר כושר, ומגרשי ספורט. תכנון המלון בוצע על ידי גיא ארבל ממשרד אורן אדריכלים.

על פי ההיתר והתוכנית, תקים חברת אמירי גן בסמוך למלון גם 10 בתים צמודי קרקע בשטח של כ-200 מ"ר בנוי כל אחד על מגרשים של רבע דונם.

כאמור, על יעוד הקרקע התנהל מאבק ארוך של תושבי השכונה הסמוכה שהתנגדו לבקשת היזם להקים מתחם מגורים של 36 וילות שהוגדרו בתחילה כדיור בר השגה. התושבים הגישו את ההתנגדויות לוועדות התכנון ובהמשך עתרו לבית המשפט נגד קידום התוכנית להקמת וילות. בעתירה שהוגשה על ידי עו"ד שחר לוינזון ממשרד יוסף ישורון הם טענו כי מערכת ההחלטות שקיבלו עד כה מוסדות התכנון בעניינה של התוכנית מלאה סתירות וחוסר החלטיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
הדבר הטוב היחיד בזכרון זה האוטובוס לתל אביב.
הדבר הטוב היחיד בזכרון זה האוטובוס לתל אביב כי מה כבר יש בזכרון חוץ מהיסטוריה יקבי יין ומתחם קולנוע חדש שנפתח בקניון מול זכרון על כביש 4 הראשי לפני שנה אבל חוץ מזה הכל שם משעמם להפליא אולי בעתיד כאשר זכרון תחובר מחדש לרשת הרכבות הארצית כמו שהיא הייתה מחוברת פעם היא תצליח להפוך ממושבה רדומה למושבה חיה ותוססת.
7-7-7.  |  07.07.18
לכל התגובות