אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מציגה: לאיזו יצירת אמנות אתם דומים? צילום: google

גוגל מציגה: לאיזו יצירת אמנות אתם דומים?

פלטפורמת ראיית המכונה שמפתחת ענקית הטכנולוגיה זוכה ליישום לא שגרתי: חיפוש פרצופים שדומים לשלכם ומופיעים ביצירות אמנות מפורסמות, שמאורכבות בשירות Google Arts & Culture

15.01.2018, 18:49 | שירות כלכליסט
פעם בשנה, תוסס פיד הפייסבוק של משתמשים ברחבי העולם: שבוע הדופלגנגר - בו מחליפים את תמונת הפרופיל לתמונת סלבריטאי שדומה לכם. גוגל חשפה השבוע פיתוח יצירתי, שיכול לעזור בבחירה: כלי שיגלה לכם לאיזו יצירת אמנות קלאסית אתם דומים.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר ביכולת חדשה שנשענת על פלטפורמת ניתוח התמונה שבונה גוגל, והוטמעה בגרסה האחרונה של אפליקציית Google Arts & Culture.

מסתבר שכל אחד יכול להיות יצירת אמנות, צילום: google מסתבר שכל אחד יכול להיות יצירת אמנות | צילום: google מסתבר שכל אחד יכול להיות יצירת אמנות, צילום: google

היא מאפשרת לגולשים להעלות תמונה בודדת של פניהם, ולתת למנוע החיפוש של גוגל לגלות האם ישנן יצירות אמנות קלאסיות שמזכירות אותם. קחו בחשבון שסביר להניח שלא תאהבו את התוצאות: במסד הנתונים של גוגל ישנן רבבות יצירות ובהן רבבות דמויות, כך שלא מן הנמנע שבמקום המונה ליזה, יחליט האלגוריתם שאתם דומים לאיזו דמות זעירה בפינה של ציור מהמאה ה-16, בו מתועדת שריפת מכשפות המונית.

ואולם, עדיין מדובר בכלי נחמד – אם תצליחו למצוא ולהפעיל אותו; גוגל, שבדרך כלל לא מפשלת בתחום הממשקים, תקעה את התכונה החדשה במורד מסך האפליקציה הראשי, מאחורי כלים אחרים של Arts & Culture, כמו איתור תערוכות חדשות או קריאת מאמרים על תולדות האמנות. בנוסף, נראה שהתכונה אינה זמינה לכל המשתמשים בעולם, וכנראה תיכלל בצורה נרחבת יותר בעדכון הגרסה הבא של האפליקציה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות