אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי תנופורט מתקרבים ל-140 מיליון שקל: "עשו את עסקת חייהם" צילום: ישראל הדרי

בעלי תנופורט מתקרבים ל-140 מיליון שקל: "עשו את עסקת חייהם"

המוסדיים הזרימו ביקושים של מעל מיליארד שקל להנפקת האג"ח של תנופורט - שנרכשה על ידי כידן דהרי וירון אדיב מכונס הנכסים של פישמן. החברה גייסה בפועל 316 מיליון שקל שיופנו להחלפת הלוואה בנקאית ולדיבינדנד לבעלים

15.01.2018, 13:01 | אורן פרוינד

מה שלא עבד לאליעזר פישמן עובד יפה לשני היזמים הצעירים כידן דהרי וירון אדיב. חברת המרכזים הלוגיסטיים תנופורט שנרכשה על ידי אדיב ודהרי מידי כונסי הנכסים של פישמן לפני חצי שנה, השלימה אתמול הנפקה ראשונית של אג"ח וזכתה לביקושים של 1.06 מיליארד שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

תנופורט גייסה לבסוף 316 מיליון שקל בריבית צמודת מדד של 2.3% (לעומת ריבית מקסימום של 4.5%) ולמעשה הבטיחו לעצמם את ההצלחה של העסקה שבה רכשו את החברה. את הנפקת תנופורט מובילה חברת אפסילון חיתום, לצד קונסורציום חתמים שכולל גם את לאומי פרטנרס ופועלים אי.בי.אי.

דהרי (39) ואדיב (50) רכשו את תנופורט מעורכי הדין אייל רוזובסקי ורונן מטרי, שמונו ככונסי נכסיו של אליעזר פישמן מטעם בנק לאומי. באותו מכרז הסתערו השניים על העסקה, כשהצעתם עקפה בחצי מיליון שקל בלבד את זו של רני צים - ההצעה כללה התחייבות להעמיד 160 מיליון שקל בתוך 60 יום מביצוע החתימה. על מנת להשיג את הסכום הנדרש חתמו השניים על הסכם עם קרן כלירמרק קפיטל להעמדת מימון של 130 מיליון שקל, ואת היתרה הם השיגו בעצמם.

דהרי ואדיב ביצעו את הגיוס הנוכחי בהנפקת האג"ח לשתי מטרות. הראשונה היא החלפה של הלוואה בנקאית בהיקף של 230 מיליון שקל שנלקחה מבנק לאומי עוד בימיו של פישמן - שבמסגרתה משעובדים לבנק כל הנכסים של החברה. דהרי וכידן מתכננים לפרוע את ההלוואה בכספי הגיוס ולשעבד למחזיקי האג"ח את הנכסים של החברה.

המטרה השנייה היא חלוקת דיבידנד של 140 מיליון שקל כאקזיט לבעלים, דהרי ואדיב. החלוקה הזו נועדה לעזור להם להחזיר הלוואות אישיות שנלקחו על ידם בעת הרכישה של תנופורט, ובכלל זעאת את ההלוואה מקרן כלימרק.

אחד המוסדיים שהשתתפו בהנפקה אמר ל"כלכליסט": "אין ספק שהשניים האלו עשו את עסקת חייהם. לקחו סיכון והצליחו לייצר לעצמם חברה טובה. הם קנו אותה בזול והם הולכים לעשות הרבה כסף מהסיפור הזה".

במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים איגרות חוב צמודות למדד, עם מח"מ של כ-5.8 שנים. איגרות החוב עומדות לפירעון בין השנים 2024-2019, כאשר 77.5% מקרן האג"ח תיפרע בשנת 2024.

מימין: כידן דהרי וירון אדיב, צילום: ישראל הדרי מימין: כידן דהרי וירון אדיב | צילום: ישראל הדרי מימין: כידן דהרי וירון אדיב, צילום: ישראל הדרי

פעילות תנופורט

תנופורט פועלת בישראל בלבד ומחזיקה ב-12 נכסים מניבים בכל רחבי הארץ, בתחומי המסחר, הלוגיסטיקה, התעשייה, ושירותי אחסנה בקרור. בין הנכסים הבולטים של החברה, קניון B-Mall בצומת עד הלום, מרכז הקניות B-mall בצומת בילו ובית הקרור הגדול בנתיבות. כל נכסי הנדל"ן מוחזקים במישרין על ידי החברה, למעט הנכס בצומת צמח (Mall כנרת) ששיעור האחזקה של החברה בו עומד על 50%.

שווי הנדל"ן להשקעה של תנופורט עמד בתום הרבעון השלישי (30 בספטמבר 2017) על 490 מיליון שקל. סכום זה אינו אינו כולל את שווי בית הקירור אשר כלול בסעיף רכוש קבוע במאזן החברה ואת חלק החברה בנכס המוחזק על ידי החברה ב-50%, אשר מוצג על בסיס שווי מאזני.

הכנסות החברה בתשעת החודשים הראשונים של 2017 הסתכמו ב-44.8 מיליון שקל, עלייה של 1% ביחס לתקופה המקבילה. הרווח התפעולי בתשעת החודשים הסתכם ב-53.5 מיליון שקל, עלייה של 30% לעומת התקופה המקבילה. העלייה ברווח נבעה, בין היתר, משערוך שני נכסים של החברה, שנמכרו בחודשים האחרונים מעל גובה השמאות.

הרווח הנקי של תנופורט בתשעת החודשים הסתכם ב-37 מיליון שקל, מול 31 מיליון שקל בתקופה המקבילה - עלייה של 18%. יחס ה-LTV עמד על 40.9% ויחס חוב נטו ל-CAP עמד על 43.1%. ההון העצמי של החברה עמד נכון לתום הרבעון על 305.7 מיליון שקל.

נכס של תנופרט בצמח נכס של תנופרט בצמח נכס של תנופרט בצמח

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות