אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית רמת-גן עוברת לענן בהשקעה של 30 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

עיריית רמת-גן עוברת לענן בהשקעה של 30 מיליון שקל

העירייה מעבירה את כל מערך המחשוב העירוני למחשוב ענן. הפרויקט בוצע עם אלגרונט שתפעיל את הענן העירוני במשך כחמש שנים עם אופציה להאריך את ההסכם לעוד חמש שנים

15.01.2018, 17:47 | רפאל קאהאן

עיריית רמת-גן בחרה באלגרונט במסגרת מכרז פומבי לאספקת שירותי ענן ושירותי מחשוב. הפרויקט כולל העברת כל שרותי המחשוב, הנמצאים במתקן של העירייה ברמת-גן, ושמספק שירותים לכ-1,300 משתמשים על פני כ-30 מתקנים של העירייה הפרוסים ברחבי העיר, וכן גם אתר גיבוי (DR) –אל הענן של אלגרונט.

קראו עוד בכלכליסט

עיריית רמת-גן תקבל שירותי מיחשוב במודל IT as a Service או שירותי מחשוב כשירות. תוקף ההסכם הוא לחמש שנים. על פי מידע שהגיע לידי "כלכליסט" היקף הפרויקט עומד על כ-30 מיליון שקל לחמש שנים, עם אופציה להארכתו ל-10 שנים.

רמת גן בענן, צילום: שאטרסטוק רמת גן בענן | צילום: שאטרסטוק רמת גן בענן, צילום: שאטרסטוק

הפרויקט של עיריית רמת-גן מהווה סנונית ראשונה של מעבר בהיקף רחב של מערך המיחשוב לענן בקרב רשויות מוניציפליות.בימים אלו הסתיים השלב הראשון בפרויקט. שלב זה כולל העברת כל שרותי המחשוב ממרכז המחשבים של העיריה,המכיל מספר רב מאוד של יישומים הנתמכים ע"י מערך שרתים וירטואליים ופיזי, אל מערך מחשוב הענן.

לדברי ירון יהב, מנהל מערכות המידע של עיריית רמת-גן: "יישום ומעבר ה-IT למחשוב ענן תאפשר לעירייה לשפר את זמינות סל השירותים לתושב. עיריית רמת-גן קיבלה החלטה לבסס את שרותי ה-ITעל ידי יישום מודל ITaaS המאפשר לנו למקד משאבים בקידום שירותים לתושבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות