אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למעלה מ-800 משתתפים ביטלו זכייתם במחיר למשתכן בהרצליה גליל ים צילום: צילום אוויר LOWSHOT - אילן ארד

למעלה מ-800 משתתפים ביטלו זכייתם במחיר למשתכן בהרצליה גליל ים

מדובר בפרויקט של אפריקה ישראל ובו מתוכננות 531 דירות, כ-400 מהן מיועדות לזוכי מחיר למשתכן. הביטולים הם ככל הנראה על רקע מחיר הדירות שעומד לאחר ההנחה המשמעותית על כ-1.8 מיליון שקל

16.01.2018, 09:53 | ענת דניאלי

למעלה מ-800 זוכים ביטלו זכאותם לרכישת דירה בפרויקט מחיר למשתכן בהרצליה גליל ים אותו מקימה חברת אפריקה ישראל מגורים.

קראו עוד בכלכליסט

"ברכותינו. אנו שמחים להודיע לך כי בשל ביטול זכייה של זוכה אחר נמצאת זכאי לבחור דירה" - זו ההודעה שנשלחה לזוכה במקום הגבוה מ-1,200 ברשימת ההמתנה לפרויקט בגליל ים בעקבות ביטולים של כ-810 זוכים.

בפרויקט של אפריקה ישראל מגורים בהרצליה גליל ים ישנן 531 דירות ב-15 בניינים וכן כ-130 המיועדות לשוק החופשי. בכל בניין בו הוצעו דירות נמכרו בממוצע כ-27 מתוך ה-40 שהוצעו.

כעת נותרו בפרויקט כ-100 דירות שטרם נמכרו לזוכים. בפרויקט נחתמו כ-414 חוזים בתוך כחודש וחצי מתחילת תהליך בחירת הדירות וחתימת חוזי המכר. כלומר כ-20% מן הפרויקט טרם נמכר ועובר בין המבטלים ברשימת ההמתנה.

גליל ים הנה שכונה מדוברת מאוד בקרב זכאי התכנית הממשלתית, זאת משום שגובה ההטבה לדירה מוערך בכ-800 אלף שקל ממחיר דירה דומה הנמכרת בשוק החופשי. מדוע בכל זאת הזוכים מבטלים? ככל הנראה משום העלות הגבוהה של הדירות שנותרו - כ-1.8 מיליון שקל ומעלה.

קיבוץ גליל ים (ארכיון), צילום: צילום אוויר LOWSHOT - אילן ארד קיבוץ גליל ים (ארכיון) | צילום: צילום אוויר LOWSHOT - אילן ארד קיבוץ גליל ים (ארכיון), צילום: צילום אוויר LOWSHOT - אילן ארד

במסגרת התכנית הזכאים בעלי אפשרות לרכישת דירה עם הון עצמי של 100 אלף שקל במידה ושוויה לא עולה על 1.8 מיליון שקל. כך שיש צורך בהון עצמי גבוה משמעותית בקרב הזוגות הצעירים ועל כן הפרויקט מתויג כיוקרה ולבעלי ממון.

מרבית הדירות שנותרו הן דירות 3-4 חדרים. כאשר חלקן הן דירות עם כיוון אוויר אחד שהזוכים כינו אותן 'דירות כלואות' בעתירה שהגישו בגלל טענותיהן כלפי תכנון הפרויקט וזו נדחתה בחודש נובמבר האחרון בביהמ"ש המחוזי בתל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
לבדוק אם יש שחיתות מצד רמי שבירו
דרושה בדחיפות חקירת משטרה !!! האם יש פה שוחד לכחלון מצד רמי שבירו?? הוא חזר על החוכמה הזו: ברעננה - כולם דירות ענק של חמישה חדרים. בהרצליה - דירות עם כיוון אויר אחד- חמש דירות בקומה. בקרית אונו - מנסה לדחוס מגדל נוסף על חמשת המגדלים שנתנו לו, ובנוסף כל הדירות 5 חדרים חוץ מ-20% שלושה חדרים. בנתניה - כפי שמצוין בכתבה - 6 דירות בקומה עם כיוון אויר אחד. וגם ברמת גן מנסה לקבל תוספות מוגזמות וראש העיר- שאמה הכהן- לטובתו בצורה תמוהה מאוד. וכולם שותקים !!!! איפה התקשורת ???
זוכה מתוסכל של רמי שבירו  |  12.05.19
24.
ל-2 איך זה הגיוני?
הרי הסיכוי לזכות בהגרלה? - קטן (הרוב הרי לא זוכים, סיכוי קטן מחצי) יש 500 דירות ו1200 זכו העדיפו את הזכיה השניה וויתרו כי זכו גם בדירות אחרות? זה כנראה נס סטטיסטי. שמתוכך 1700 איש 1200 זכו גם בהגרלה נוספת בכל אופן, אם זה קרה, זה תופעה זניחה של אולי כמה בודדים\עשרות. אבל אני לא מבין מה הבעיה בזה ש1200 ויתרו - זה לא קניה של מסטיקים בסופר. אנשים נרשמו להגרלה וברגע האמת ויתרו מהרבה סיבות. למה בשוק החופשי כל קונה פוטנציאלי שבה לראות דירה קונה אותה?? זה סתם מספרים לא רלוונטים בהתסתכלות לא נכונה וחסרת משמעות.
אלון  |  30.07.18
23.
הדירות כרגע כ-2 מליון שקל (4 חדרים), לפני הצמדות
הדירות של אפריקה ישראל 2 מליון שח ולזה תוסיפו את ההצמדות למדד תשומות הבניה (שזו הונאה כי אם להצמיד אז לעלות הבניה ולא למחיר המכירה) ועלויות נלוות. כמובן שמי שלוקח משכנתא מתאבד כלכלית, הריביות צפויות לעלות חזק בשנים הקרובות, פלוס הצמדה אתם תשלמו בערך פי 2 על העלות שחשבתם. הדירות מוצעות שוב למכרז כי היו המון ביטולים, הסיבות: 1. 5 דירות בקומה במקום 4 - יש דירת 3 חדרים חמישית שדחפו לכל קומה עם כיוון אויר אחד שאף אחד לא מוכן לקנות 2. אתה מקבל 2 חניות אבל הן בטור כשאחת חוסמת את השניה 3. אין היתר בניה - כלומר כנראה איכלוס עוד 5 שנים 4. מחיר גבוה - גם מחירי השוק וגם מחיר למשתכן בהרצליה יקר רצח לרוב האנשים לא מתאים 5. הנדלן בארץ צונח, הקבלנים תקועים עם מלאי עצום גם במחיר למשתכן 6. שינוי תודעה של הציבור שהבין שיש פה שודדים ונשדדים ונמאס לו
סמי  |  11.04.18
22.
חברים זה לא רק המחיר
חברים זה לא רק המחיר הגבוה. ברגע שזכית בהגרלה אתה מתחייב לשלם לפחות 15% מערך הדירה תוך שבועיים. ומרוץ נגד השעון לשלם עוד כ_60% תוך כמה חודשים, אתה לא יכול לקחת חלק מהמשנתה אז אתה לוקח הכול ולמעשה שילמת כמעט מיד כ-70% כי הבנק יחנוק אותך בריבית כשתרצה את השאר כי אתה בידיים שלו ולא תוכל לנהל מו"מ. את הדירה תקבלו במקרה הטוב תוך 5 שנים: בינתיים לקחתם משכנתא ומשלמים שכירות ביחד זה לפחות 11,000 ש"ח לחודש! תעשו חשבון פשוט לקנות דירה זמינה תוך שנה היא הרבה יותר זולה.
מומי  |  16.01.18
לכל התגובות