אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גפני: "הופכים את ישראל לרוסיה. לא ידעתי שהחילונים הם פרימיטיבים" צילום: עומר מסינגר

גפני: "הופכים את ישראל לרוסיה. לא ידעתי שהחילונים הם פרימיטיבים"

יו"ר ועדת הכספים שוחח עם כתב "כלכליסט" ותקף בחריפות את העיתונאים שהקליטו את דבריו בנושא הפקחים הגויים שיפעלו לאכיפת חוק המרכולים ופרסום ההקלטה בתקשורת. ליברמן צייץ בתגובה: "הגעתי למסקנה סופית - גפני כרת ברית סודית עם לפיד"

16.01.2018, 14:44 | שחר אילן

יו"ר ועדת הכספים משה גפני יוצא בהתקפה חריפה על הקלטת ופרסום דבריו כי מאות פקחים יפעלו נגד חילול השבת. "הופכים את המדינה למדינת רוסיה, לציבור שלי אני לא יכול לדבר? מקליטים, מוציאים החוצה, ועוד החרדים מוציאים את זה", אמר גפני לכתב "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

עוד סיפר גפני כי, "כל העיתונאים מהמזרח התיכון התקשרו אליי ואמרתי להם שיחפשו את החברים שלהם. לא ידעתי שהחילונים הם פרימיטיבים. אמרתי להם שיחפשו את החברים שלהם". נראה שבהתייחסות של גפני לחילונים הוא התכוון לכך שהעיתונות החילונית שיתפה פעולה עם הפרסום. באופן סימלי משהו גם שיחת גפני עם "כלכליסט" צולמה ע"י כתב 'בחדרי חרדים', יעקב גרודקה, והוידאו הופץ בתקשורת.

בדבריו בכינוס של איחוד הצלה טען גפני כי "הסיכום עם ראש הממשלה היה... שהיות שבמשרד הפנים יש מאות פקחים שמטפלים במסתננים, והם פקחים גויים... הנושא של האכיפה בתוך חודשיים נכנס למסלול, שהמסלול הזה הוא מסלול חיובי וחיוני". גפני גם ביקש מהנוכחים "לא להוציא את זה החוצה" משום שהדבר עלול "לעשות נזק" למימוש המהלך.

גפני. "ביקשתי לא להוציא את זה החוצה כי זה יעשה נזק", צילום: עומר מסינגר גפני. "ביקשתי לא להוציא את זה החוצה כי זה יעשה נזק" | צילום: עומר מסינגר גפני. "ביקשתי לא להוציא את זה החוצה כי זה יעשה נזק", צילום: עומר מסינגר

שר הביטחון אביגדור ליברמן צייץ בתגובה לדברי גפני: "הגעתי למסקנה הסופית שח"כ גפני כרת ברית סודית עם ח"כ יאיר לפיד. אין שום הסבר הגיוני אחר לדברי ההתלהמות ששמענו אתמול מפיו. אני בטוח שעד לסוף היום יזכה לזר פרחים ענק מיו"ר יש עתיד".

ח"כ סאלח סעד מהמחנה הציוני פרסם קריאה לפקחים דרוזים לא להסכים לאכוף חוקי שבת. זאת, בתגובה לדברי גפני, כי "מאות פקחים יפעלו נגד חילול שבת". סעד אמר ש"אני קורא לכל המגזר הדרוזי ולמי שאינו יהודי לא לשתף פעולה ולא לאכוף את החוק שנכפה עלינו ופוגע בזכויות שלנו, בפרנסה ובעסקים שלנו - של המיעוט הלא יהודי במדינת ישראל".

"לא נשמש "עלה תאנה" לשבת עבור ממשלת הקומבינות הקיצונית הזו!" אמר סעד. לדבריו, "אנחנו לא "גוי של שבת" ולא ניתן שיזלזלו בנו או ירמסו את זכויותינו"!

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

91 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות