אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיטי התעלה על תחזיות השוק - למרות מחיקת ענק של 22 מיליארד דולר צילום: בלומברג

סיטי התעלה על תחזיות השוק - למרות מחיקת ענק של 22 מיליארד דולר

הבנק שעדכן כבר בשבוע שעבר על סכום המחיקה הסופי הנובע מרפורמת המס סיים את הרבעון עם רווח של 1.28 דולר למניה - הצפי בשוק עמד על 1.19 דולר; סיטי הודיע במקביל על העלאת שכר לנשים העובדות בבנק

16.01.2018, 16:05 | שירות כלכליסט

סיטיגרופ מסכם את הרבעון הרביעי עם רווח שהתעלה על ציפיות האנליסטים - ולמרות מחיקת ענק חד פעמית שהוא מבצע בשל רפורמת המס בארה"ב. במקביל הודיע הבנק כי הוא מתכנן העלאת שכר לנשים ולמועסקים מקבוצות מיעוט, לצורך סגירת הפערים הקיימים ברמות השכר בקבוצה.  

קראו עוד בכלכליסט

סיטי הודיע כבר בחודש שעבר שיבצע מחיקה של כ-20 מיליארד דולר בדוח הרבעוני בשל הרפורמה - שצפויה לתרום לשורת הרווח שלו ושל כלל המוסדות הפיננסים האמריקאים בהמשך הדרך - ובשבוע שעבר עדכן סופית כי הסכום יעמוד על 22 מיליארד דולר. לנוכח מחיקת הענק סיים סיטיגרופ את הרבעון בהפסד של 18.3 מיליארד דולר.

בנטרול מחיקת המס, הבנק מציג רווח של 1.28 דולר למניה, מעל צפי האנליסטים העומד על 1.19 דולר למניה. ברבעון המקביל בשנה שעברה רשם הבנק רווח של 3.57 מיליארד דולר ושל 1.14 דולר למניה.

הכנסות הבנק ברבעון הרביעי של 2017 הסתכמו ב-17.26 מיליארד דולר, לעומת 17.01 מיליארד דולר ברבעון המקביל ובדומה לתחזיות השוק שעמדו על 17.23 מיליארד דולר.

בחודש שעבר חתם הנשיא טראמפ על חוק שחתך את מס החברות מ-35% ל-21%. בעוד שהחוק החדש צפוי להיות חיובי בטווח הארוך עבור רוב החברות, רבות מהן הודיעו שיאלצו לספוג חיוב חד פעמי בשל המהלך.

בניין סיטיגרופ בניו יורק, צילום: בלומברג בניין סיטיגרופ בניו יורק | צילום: בלומברג בניין סיטיגרופ בניו יורק, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות