אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ערוץ עשר: "מאז פיצול ערוץ 2 שוק הטלוויזיה סובל מהפסדים כבדים" צילום: אוראל כהן

מנכ"ל ערוץ עשר: "מאז פיצול ערוץ 2 שוק הטלוויזיה סובל מהפסדים כבדים"

בפעם הראשונה מודה יוסי ורשבסקי בהפסדים שמוערכים ע"י גורמים שונים במיליוני שקלים. במכתב לוועדה בכנסת שדנה בחוק ערוץ 20 ציין מנכ"ל עשר כי האוצר חזר בו ולא יבטל את דמי הרישיון ששלושת הערוצים מחויבים לשלם לפי חוק הרשות השנייה

16.01.2018, 18:25 | עומר כביר

בכיר בשוק הטלוויזיה המקומי מודה לראשונה שבחודשים האחרונים סובלים הערוצים המסחריים הפסדים משעותיים. במכתב ששלח לכנסת כתב מנכ"ל ערוץ עשר, יוסי ורשבסקי: "מאז פיצול ערוץ 2 שוק הטלוויזיה סובל מהפסדים כבדים".

קראו עוד בכלכליסט

ההפסדים הגדולים של קשת, רשת ועשר נחשבים לעובדה ידועה בתחום, והוערכו על ידי גורמים שונים במיליוני שקלים. ואולם, כך נראה, רק עתה מודה אחד הגופים האלו רשמית שהם אכן סופגים הפסדים ניכרים.

הודאתו של ורשבסקי נמסרה כדרך אגב במכתב ששלח לח"כ יואב קיש, המשמש יו"ר הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה ולוועדת הכנסת, שדנה בחוק ערוץ 20. במכתב גילוי נוסף: במסגרת הדיונים על מתן אישור לערוץ 20 להפוך מערוץ ייעודי לערוץ מסחרי, החליט משרד האוצר לחזור בו מהכוונה לבטל את דמי הרישיון שעשר, קשת ורשת מחויבים לשלם לפי חוק הרשות השנייה. 

קשת ורשת קשת ורשת קשת ורשת

"מאז שנת 2010 הובטח לגופים המשדרים כי חיובם בתשלום דמי זיכיון יבוטל עם המעבר לרישיונות", כתב ורשבסקי. "ההבטחה ניתנה על ידי שרי התקשורת וראש אגף התקציבים דאז מר אמיר לוי... אנו הסקטור היחיד בו מספר מצומצם של גופים משלמים לרגולטור עבור הפיקוח עליהם.

"הבנקים, גופים קצת יותר רווחים מגופי השידור, אינם ממנים את הפיקוח עליהם הממומן בידי האוצר. האוצר מממן את פעילות המועצה לשידורי כבלים ולוויין, אשר פיקחה עד כל על הערוצים הייעודיים. אלה עוברים על פי התיקון החדש לפעול תחת הרשות השנייה. דהיינו, האוצר מתעתד לחסוך כסף על חשבוננו. אני מבקש ממך להסביר לפקידי האוצר שלא נוכל להמשיך כך", כתב ורשיבסקי.

יוסי ורשסבקי, מנכ"ל ערוץ עשר, צילום: גיא קרן יוסי ורשסבקי, מנכ"ל ערוץ עשר | צילום: גיא קרן יוסי ורשסבקי, מנכ"ל ערוץ עשר, צילום: גיא קרן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות