אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסע המימושים נמשך: אלוביץ' העמיד את בית יורוקום למכירה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

מסע המימושים נמשך: אלוביץ' העמיד את בית יורוקום למכירה

יורוקום, שחייבת לבנקים 1.7 מיליארד שקל, התקשרה עם פירמת הייעוץ הכלכלי גיזה זינגר אבן כדי שתמכור את חלקה (60%) בבית יורוקום ברמת גן. לפי ההערכות, השווי של חלק זה עומד על 85 מיליון שקל - נמוך ב־15 מיליון שקל מהערכות קודמות של יורוקום

17.01.2018, 07:03 | דותן לוי

קבוצת יורוקום, בעלת השליטה בחברת התקשורת בבזק, שנמצאת בבעלות שאול אלוביץ', ממשיכה בהליכי מימוש נדל"ן שברשותה במסגרת ההצעה להסדר נושים שהגישה ביום שני יחד עם איש העסקים נתי סיידוף לבית המשפט.  

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים הקבוצה העמידה למכירה את חלקה בבית יורוקום שעומד על כ־60%. הקבוצה מסרה את הובלת המכירה לידי פירמת הייעוץ הכלכלי גיזה זינגר אבן.

לפי ההערכות בשוק, חלקה של הקבוצה בנכס שווה 85 מיליון שקל. כלומר, הבניין כולו וזכויות הבנייה שלו מוערכים בשווי של 142 מיליון שקל. מדובר בהערכות נמוכות מאלו שהגישה יורוקום לבנקים שלפיהן השווי של חלקה בבניין הוא 100 מיליון שקל. לכן לא מן הנמנע שיורוקום תיאלץ להתפשר על המחיר או להמתין לקונה שיהיה מוכן לשלם את הסכום הזה. פרט ליורוקום מחזיקים בבניין גם קרן ההשקעות של חברת אינטר ישראל (25%) ומשקיעים נוספים (15%).  

בית יורוקום ברמת גן, צילום: אוראל כהן בית יורוקום ברמת גן | צילום: אוראל כהן בית יורוקום ברמת גן, צילום: אוראל כהן

בית יורוקום ממוקם ברחוב דב פרידמן 2 פינת רחוב המעיין ברמת גן, בסמוך למתחם הבורסה ולמגדל אטריום של חברת אמות. מדובר על מבנה בן ארבע קומות המשתרע על שטח של 2.1 דונם. 85—100 מיליון שקל הוא תג מחיר בגוה עבור בניין כזה, אך המחיר מתייחס גם לזכויות הבנייה המשמעותיות של הבניין שמאפשרות להקים עליו מגדל משרדים של 30 אלף מ"ר ב־58 קומות.

יורוקום עצמה הניעה בעבר תוכנית למימוש הזכויות ואף הזמינה וקיבלה תוכנית אדריכלית למגרש שהוכנה על ידי משרד האדריכלים מילוסלבסקי אדריכלים, אך עד כה התוכנית לא יצאה לפועל.

מכירת הנכס נועדה להחזיר חלק מחובות יורוקום. כפי שנחשף בעת הגשת ההצעה להסדר נושים ביום שני, גובה החובות של הקבוצה עומד על כ־1.73 מיליארד שקל. לפי ההסדר המוצע, סיידוף יזרים 400 מיליון שקל, מתוכם 350 מיליון שקל ישירות ליורוקום תקשורת, שיהוו בסיס להסר כולל בקבוצה. לאחר ביצוע ההסדר סיידוף יחזיק ב־90% מיורוקום תקשורת, שתחזיק בארבע אחזקות בלבד - אינטרנט זהב (בעלת השליטה בבזק), אנלייט, חלל תקשורת ו־37.5% מפרויקט הנדל"ן מידטאון - אחזקות שמוערכות בשווי של 170 מיליון שקל - שנמצא כיום בבעלות יורוקום נדל"ן.

לפי ההסדר, סיידוף ואלוביץ' יפעלו למכירת יתרת הנכסים של הקבוצה, כולל הנדל"ן. בין היתר, מדובר בארבעה נכסים ברומניה והונגריה ששוויים המוערך עומד על 40 מיליון שקל; מתחם התחנה המטאורולוגית בבין דגן, ששוויו המוערך עומד על 30 מיליון שקל; וארבעה פנטהאוזים בפרויקט המכתש בגבעתיים ששוויים מוערך ב־30 מיליון שקל.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות