אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משטרת סין החלה לעצור גיימרים שמרמים במשחק היריות PUBG

משטרת סין החלה לעצור גיימרים שמרמים במשחק היריות PUBG

המשחק PlayerUnknown's Battlegrounds, להיט הגיימינג החם ביותר בעולם, משך מפתחי צ'יטים בסין, שבונים ומוכרים תוכנות שנותנות יתרון לא הוגן לגיימרים. מפתחת המשחק גייסה לעזרתה את המשטרה, שכבר עצרה 120 איש

16.01.2018, 19:26 | יואב סטולר

משחק המחשב PlayerUnknown's Battlegrounds, (ובקיצור PUBG) שמסעיר את עולם הגיימינג, מתמודד עם מכת צ'יטים בה מתערבת ממשלת סין; טנסנט, ששותפה להפצת המשחק במדינה, מסתייעת במשטרה לאיתור כנופיות של מפתחי תוכנות שמספקות יתרונות לא הוגנים לגיימרים, באופן שנוגד את תנאי השימוש במשחק.

קראו עוד בכלכליסט

במרדף אחרי הסחר בתוכנות שעושות מניפולציות במשחק, חשפו אנשי החוק הסינים לפחות 30 מקרים בהם התבצעה אותה פעילות; 120 אנשים אף נעצרו בחשד לעיצוב תוכנות שהורסות את חווית המשחק.

להיט הגיימינג PUBG להיט הגיימינג PUBG להיט הגיימינג PUBG

PUBG הוא להיט הגיימינג הכי גדול של השנה האחרונה, שנמכר במיליוני עותקים עוד לפני שהושקה הגרסה המלאה שלו. טנסנט ומפתחת המשחק, PUBG Corp, מנסות להילחם בצ'יטרים ממניע כלכלי מובהק: על פי נתוני Steam Spy, כמחצית מהפעילות במשחק מקורה במשתמשים סינים משלמים. עם זאת, סין נחשבת גם למדגרת הצ'יטים ותוכנות המניפולציה הגדולה ביותר בעולם, כך שחברות ולמשטרה מחכה עבודה רבה.

על אף התערבות המשטרה ועשרות המעצרים, עד כה לא הצליחו המפתחים לנקות את PUBG, שסוגיית הצי'טים בו מעסיקה את הפורומים והאתרים יום ולילה. הדיונים ממשכים להתמלא בתלונות על יריבים בלתי מנוצחים באופן לא הגיוני, והזמנות חוזרות ונשנות לסחר בתוכנות הרמאות.

בקהילת השחקנים זועמים על כך שגם ברשימת 10 השחקנים הטובים ביותר ניתן למצוא את אותם סוחרים אסורים. על פי עדויות ברשת, אותן תוכנות נמכרות בכ-15 דולר ביחד עם טיפים שיעזרו לרמאים לא להיתפס; בין היתר, ממליצים מפתחי הצ'יטים לא להרוג יותר מ-15 יריבים (מתוך 100 משתתפים בכל סשן משחק) כדי לא לעורר חשד.

הצ'יטרים ייענשו כמו האקרים

יותר מ-1.5 מיליון חשבונות - 6% מכל השחקנים ב-PUBG - נחסמו עד כה בגין רמאות. "טיפוח סביבת משחק הוגנת לכולם הוא קריטי לנו", אמר לי דו היונג, ראש תחום פעולות ושירותים בחברת PUBG. "אנחנו מחויבים לעבוד כדי להתמודד עם זה עכשיו וגם בעתיד". החוק בסין מעמיד עונשים כבדים מאוד עבור סוחרים בתוכנות הצ'יטים והמשתמשים בהן - פעולות המוגדרות כעבירות מחשב; אנשים שהורשעו בגין עבירה זו עלולים להישלח לתקופת מאסר של חמש שנים ויותר.

העונש על צ העונש על צ'יט: שנים בכלא העונש על צ

PUBG הוא משחק יריות ל-PC ולאקסבוקס בו 100 שחקנים מוצנחים לאי מבודד, כשעליהם להיות האחרון ששורד בזמן שכולם הורגים זה את זה. צ'אנג האן קים, מנכ"ל חברת PUBG Corp, מתכנן להרחיב את המשחק לקונסולות נוספות, וטנסנט היא שתביא שתי גרסאות שלו למובייל.

על מנת ש-PUBG ימשיך לצמוח ולשמור על אותו טירוף בקהילת הגיימרים ומחוץ לה, על מפתחיו להמשיך ולהילחם ככל שביכולתם בצ'יטים. רבים מתארים את אותם רמאים כנערים חנונים, אבל צריך להבין שמדובר בתעשייה עתירת כספים שמסכנת את קיומם של המשחקים בהן היא פועלת. אף אחד לא רוצה לשחק שוב כשאין לו כל יכולת להתמודד מול מפלצת הקודים שמולו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות