אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיליביו ברלוסקוני חשוד שהלבין הון במכירת מילאן צילום: איי אף פי

סיליביו ברלוסקוני חשוד שהלבין הון במכירת מילאן

בימים הקרובים תתקבל החלטה האם לפתוח חקירה רשמית בעניין. הגאזטה דלו ספורט ציין שהחקירה מנוהלת על ידי התובע שהביא בעבר להדחתו של ראש ממשלת איטליה לשעבר

17.01.2018, 13:43 | שירות כלכליסט
השמועות ממשיכות לעוף לגבי חקירת ההשתלטות על מילאן, בעת שדו"ח מוגש לתובע הכללי. בסוף השבוע דווח שהבעלים לשעבר סילביו ברלוסקוני, שכיהן כראש ממשלת איטליה בשלוש קדנציות, נחקר על הלבנת כספים, לאחר שמכר את הקבוצה לתאגיד של יונגהונג לי באפריל שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

ברלוסקוני. מחלקת אכיפת המיסים העבירה לכאורה דו"ח בן 12 עמודים שנוגע לשלוש עסקאות חשודות – שלוש העברות של 100 מיליון יורו שבוצעו לפני ההשתלטות, צילום: אימג ברלוסקוני. מחלקת אכיפת המיסים העבירה לכאורה דו"ח בן 12 עמודים שנוגע לשלוש עסקאות חשודות – שלוש העברות של 100 מיליון יורו שבוצעו לפני ההשתלטות | צילום: אימג'בנק, Gettyimages ברלוסקוני. מחלקת אכיפת המיסים העבירה לכאורה דו"ח בן 12 עמודים שנוגע לשלוש עסקאות חשודות – שלוש העברות של 100 מיליון יורו שבוצעו לפני ההשתלטות, צילום: אימג

התובע הראשי הכחיש שנפתחה חקירה, בעוד ברלוסקוני קרא להאשמות "מגוחכות". עם זאת, בלה-סטאמפה עמדו מאחורי הסיפור שלהם, והיום גם האחרון וגם הגאזטה דלו ספורט מדווחים שהתיק הועבר לתובעים.

נודע שמחלקת אכיפת המיסים של הגוארדה די-פינאנצה (כוח משטרתי שכפוף לשר האוצר האיטלקי) העבירה לכאורה דו"ח בן 12 עמודים שנוגע לשלוש עסקאות חשודות – שלוש העברות של 100 מיליון יורו שבוצעו לפני ההשתלטות.

לה-סטאמפה מדווח שהתיק נמצא בידיו של סגן התובע פאביו דה-פסקואלה, אשר מנסה לגלות מאין בדיוק הגיע הכסף. 300 מיליון היורו הגיעו לאיטליה לאחר שעברו בחברות בסין, הונג-קונג, איי הבתולה ואיי קיימן. בנוסף, מידע מדויק ומבוסס על חברותיו של יונגהונג לי אינו בנמצא, מה שמקשה על וידוא מקורו של הכסף.

בימים הקרובים תתקבל החלטה האם לפתוח חקירה רשמית בעניין. הגאזטה דלו ספורט ציין גם שאדה-פסקואלה היה התובע מאחורי חקירת הונאת המיסים שהביאה בעבר להדחתו של ברלוסקוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות