אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האב משתכר 5,900 שקל בחודש, האם תבעה 16,975 שקל מזונות צילום: שאטרסטוק

האב משתכר 5,900 שקל בחודש, האם תבעה 16,975 שקל מזונות

בית המשפט לענייני משפחה בטבריה פטר אב מתשלום מזונות עבור שתיים מבנותיו, לאור ההלכה שנקבעה בבית המשפט העליון. עבור הילדה השלישית הוא ישלם מזונות אך רק עד שתהיה בת 6

17.01.2018, 14:05 | ענת רואה

בית המשפט לענייני משפחה בטבריה סירב לחייב אב בתשלום מזונות עבור שתיים מבנותיו הנמצאות במשמורת משותפת, בנימוק שכך מנחה ההלכה החדשה שנקבע בקיץ האחרון בבית המשפט העליון.

קראו עוד בכלכליסט

האב משתכר כ-5,900 שקל לחודש, אך האם תבעה ממנו מזונות ומדור בהיקף 16,975 שקל, אך הפחיתה את הדרישה ל-6,125 שקל לחודש.

האב שחויב כבר לפני שנתיים לשלם מזונות זמניים בסך 2,300 שקל טען כי נותרו לו 3,400 שקל בחודש לאחר תשלום המזונות וכי מסכום זה עליו לפרנס את עצמו ואת הבנות כשהן שוהות עמו מחצית מהזמן. עוד טען האב כי עליו לשלם מחצית מהוצאות החינוך והבריאות. לטענתו, לאור פער ההכנסות, שהאם משתכרת יותר ממנו (כ-8,100 שקל נטו לחודש) הרי שאין לחייב אותו בתשלום מזונות כלשהו.

האב טען עוד כי אין לחייב אותו לשאת בהוצאות אחזקת מדור של האם, מאחר שגם הוא נושא בהוצאות אלו לגבי ביתו שלו.

 , צילום: bigstock צילום: bigstock  , צילום: bigstock

השופטת אביבית נחמיאס קבעה בפסק הדין כי המשמורת על הילדים תהיה משותפת ובכך דחתה תביעת האם לקבלת משמורת בלעדית.

בקשר למזונות כתבה השופטת כי בהתאם לפסיקה, יש ליישם את ההלכה החדשה גם על הליכים תלויים ועומדים. לדבריה, יש לקחת בחשבון את זמני השהות הדומים ולקבוע כי כל צד ישא בעין בהוצאות הקטינות כאשר הו במשמורתו, לרבות ביגוד והנעלה, ובנוסף הצדדים ישאו בחלקים שווים בכל הוצאות הקטינות שאינו נובעות משהות: הוצאות חינוך ובריאות, לרבות טיפולי שיניים, משקפיים, טיפולים רגשיים, חוגים, קייטנות וכדומה.

יחד עם זאת, מאחר שלבני הזוג לשעבר ישנה בת נוספת, שעדיין איננה בת 6, השופטת קבעה כי בעבורה על האב לשלם 1,400 שקל לחודש מזונות לידי האם, וכי החיוב הזה ייפסק כשהילדה תהיה בת 6. זאת מאחר שההלכה שנפסקה בבית המשפט העליון התייחסה לילדים בני 6 עד 15.

האם יוצגה בהליך באמצעות עו"ד לירון נחום; האב יוצג ע"י עו"ד טלי אלמן ועו"ד מעיין סולומון ממשרד דיבון ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
השופטת שטועה בחשבון!
רק תואר ראשון ובמכללה וכבר אפשר לקבוע מציאות...אם לא נשתף זה לא יגמר...מה קרה כאן? איך זה קרה? ומה הוחלט בהנהלת בתי המשפט? תושב חולון, מנהל תיק גירושים בבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב. במהלך הדיונים עלה צורך לעשות פירוק שיתוף ולמכור את הבית בשומרון זה לזה או לצד ג', כנהוג. הבעל הביא הערכת שמאי בגובה 1.65 מיליון שקל. האישה הציעה 1.4 מיליון שקל. השופטת מירב אליהו קבעה שהצעת האישה גבוהה מהערכת השמאי.
דיר  |  08.05.19
לכל התגובות