אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטרימר הכרומקאסט ורמקולי גוגל Home משבשים רשתות WiFi

סטרימר הכרומקאסט ורמקולי גוגל Home משבשים רשתות WiFi

המכשירים של גוגל גורמים לליקויים בראוטרים ביתיים, בצורה שגורמת להם לקרוס ולהתנתק מהאינטרנט; זאת, בשל ליקוי תוכנה שגורם להם להציף את הראוטר בתעבורת רשת. גוגל: הנושא בטיפול

17.01.2018, 17:00 | יואב סטולר

מבוכה לגוגל: הרמקולים החכמים של החברה, אותם היא מתאמצת לקדם כדי להתחרות ברמקולי אלקסה של אמזון, גורמים לרשתות WiFi ביתיות לקרוס. לפי דיווח של Android Police שנשען על תלונות משתמשים, רמקולי גוגל Home מציפים את הראוטר בתעבורת רשת, מה שמנתק אותם מהאינטרנט. גם סטרימר הכרומקאסט, שנמכר בישראל, עלול לגרום לניתוקים שכאלה.

קראו עוד בכלכליסט

ראשית הסיפור בתלונות שהופיעו בסוף השבוע האחרון בפורומים ברדיט, לפיהם משתמשי ראוטרים מתוצרת TP-Link חווים ניתוקים כשמנסים להפעיל את רמקולי גוגל ביחד איתם. בתוך מספר ימים התברר שגם בעלי ראוטרים של אסוס, Netgear, Linksys ו-Synology חשופים לליקוי. למעשה, גם גולשים שהשתמשו בראוטר של גוגל עצמה דיווחו על ניתוקים דומים. 

גוגל כרומקאסט, צילום: בלומברג גוגל כרומקאסט | צילום: בלומברג גוגל כרומקאסט, צילום: בלומברג

לפי TP-Link, הרמקולים החכמים מציפים את הראוטר בתעבורה בשל באג בעדכון התוכנה האחרון שלהם. ככל שעבר זמן רב יותר בין הפעלה להפעלה של הרמקול, כך העביר דרישה ליותר מידע. עד כה לא שחררה גוגל עדכון שיפתור את הבעיה במכשיריה, אך זו אמרה כי "עובדת במהירות כדי למצוא פתרון".

מי שנתקל בבעיה יכול להיעזר בכל מיני שיטות זמניות, כמו לנתק את הראוטר אחרי צונאמי הנתונים ששולח הכרומקאסט ולהפעילו מחדש, פעולה שדורשת סבלנות עד שהכל שב על מקומו בשלום. אפשרות נוספת היא להשאיר את התקני הגוגל מנותקים מהחשמל כל עוד הם לא בשימוש - מה שמחסל את יתרון הזמינות של הרמקולים החכמים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות