אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסי שוב מסתבך עם רשויות המס? צילום: איי פי אי

מסי שוב מסתבך עם רשויות המס?

לפי פרסומים בספרד וגרמניה, ליאו מסי, שהורשע בעבר בהעלמת מס, נמצא במרכזו של הונאת מס נוספת. קיבל משכורת דרך עמותת צדקה

18.01.2018, 12:38 | שירות כלכליסט

לפי פרסומים בספרד ובאירופה, ליאו מסי, שהורשע בעבר בהעלמת מס, נמצא במרכזה של הונאת מס נוספת.

קראו עוד בכלכליסט

ליאו מסי. בברצלונה ובמחנה של ליאו מסי מכחישים את כל האשמות ומסרבים להגיב עליהן מעבר להכחשה. ליאו מסי. בברצלונה ובמחנה של ליאו מסי מכחישים את כל האשמות ומסרבים להגיב עליהן מעבר להכחשה. ליאו מסי. בברצלונה ובמחנה של ליאו מסי מכחישים את כל האשמות ומסרבים להגיב עליהן מעבר להכחשה.

לפי הדיווחים מסי ואביו, חורחה הורסיו - שכאמור הורשעו ב-2016 בהעלמות מס (מסי קיבל קנס ותקופת מאסר על תנאי של 21 חודשים על העלמת מס דרך חברות קש) - נחקרים על קשרים לא כשרים עם קרנות צדקה ועמותות שמסי משתמש בהן כדי לקבל שכר מהמועדון ולהעלים הכנסה מהרשויות. הדיווחים פורסמו בעיתון אל מונדו הספרדי ומגזין דר שפיגל הגרמני. שני העיתונים הסתמכו על הדלפות מאתר Football Leaks. דווח גם על קשר בין קרטלי סמים למסי אך דבר לא הוכח.

בברצלונה ובמחנה של ליאו מסי מכחישים את כל האשמות ומסרבים להגיב עליהן מעבר להכחשה.

לפי הדיווח באל מונדו, ברצלונה "תרמה" לפחות 12.5 מיליון יורו לעמותת מסי בין השנים 2010 ל-2016 - שהיוו יותר מ-70% מההכנסות של העמותה באותה תקופה. התרומות הללו התגלו על ידי חוקרי מס ספרדים. על פי החוק הספרדי עמותה חייבת להוציא לפחות 70% מההכנות שלה על מטרת העמותה. העמותה של מסי הוקמה כדי לסייע לילדים שצריכים סיוע רפואי או חינוכי. דר שפיגל מציין ש"מתודות העבודה של השבט של מסי מעוררות שאלות ותהיות". לפי החשד ברצלונה פשוט שילמה למסי דרך העמותות. לפי הדו"חות ברצלונה גם שילמה למסי את הפשרה שלו עם רשויות המס (12 מיליון יורו).

ברצלונה תשלם יותר מ-100 מיליון יורו בשנה למסי בשנים הקרובות ועשתה מאמצים רבים כדי לשמר אותו אצלה.

אולי חלק מהכסף לשימור מסי יגיע דווקא מניימאר, שעזב את המועדון בטונים צורמים בקיץ. על פי דיווח ב- El Confidencial ניימאר הפר את חוזהו בברצלונה (כשדרש לעזוב) ולכן הוא צריך לשלם פיצויים של 100 מיליון יורו. ברצלונה קיבלה 222 מיליון יורו מניימאר (דרך פריז סן ז'רמן), בקיץ. בעבר חשבו שסעיף הפרת החוזה של ניימאר עומד על 40 מיליון יורו ולא 100 מיליון יורו. העניין כנראה יוכרע בבית המשפט.

בית המשפט בספרד, אגב, קיבל לאחרונה מסמכים שמראים כמה ברצלונה השקיעה בהבאתו של ניימאר לברצלונה - יותר מ-200 מיליון יורו. סכום של כ-100 מיליון יורו בהעברה שלו (כולל "סעיפים מוסתרים" שהעניקו לסוכנו ומשפחתו כספים וגם למשקיעים ב"זכויות הכלכליות שלו") והובטחו לו 100 מיליון יורו לחמש שנים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות