אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כרישים בסטטוס: 5 דברים שלא ידעתם שאפשר לעשות בפייסבוק צילום: jokes

מדריך כלכליסט

כרישים בסטטוס: 5 דברים שלא ידעתם שאפשר לעשות בפייסבוק

כמה טוב אתם מכירים את פייסבוק ושירותיה? מדריך זה יציג בפניכם חמש יכולות מעניינות שקיימות בפייסבוק; בין היתר, ניתן לצפות בהתקדמות הזוגיות שלכם, בווידאו מכל העולם, לכתוב כמו בבלוג ולהוסיף חיות לסטטוסים

20.01.2018, 22:17 | ניצן סדן

1. מפת שידורים חיים

פייסבוק דחפה קדימה את שירותי הווידאו שלה בשנים האחרונות, ואף הפליאה להעתיק כל כלי וידאו מתחרה, כמו השידורים החיים והסטוריז של סנאפצ'ט; המהלך הזה יצר קהל מתעניין, שנהנה לראות בזמן אמת מה עושים אחרים. עבורם, יצרה פייסבוק את Live Map - כלי שמראה בזמן אמת מי משדר מהיכן.

מי משדר? , צילום: facebook מי משדר? | צילום: facebook מי משדר? , צילום: facebook

מה אפשר לעשות איתו? פשוט מאוד: ברגע ששומעים על הופעה מגניבה שפספסתם, על הפגנה חשובה או חלילה - פיגוע/תאונה, ניתן לבדוק האם יש מישהו במקום האירוע שמשדר ישירות ממנו.

קראו עוד בכלכליסט

2. תיעוד הזוגיות שלכם 

פייסבוק היא אתר ההיכרויות הכי גדול בהיסטוריה, וקשה לדעת כמה מיליוני זוגות הכירו בזכותו. הרשת החברתית לא מאפשרת לבני זוג להקים פרופיל משותף, אך מאפשרת בהחלט לצפות באינטראקציות ביניהם על טיימליין פרטי ולראות איך הכרתם, לייק אחר לייק. 

צפייה בהתקשרות עם בני זוג, צילום: facebook צפייה בהתקשרות עם בני זוג | צילום: facebook צפייה בהתקשרות עם בני זוג, צילום: facebook

3. לכתוב כמו בבלוג

משתמשים רבים מכירים את תכונת Notes של פייסבוק, המאפשרת כתיבת מאמרים ארוכים. ואולם, נראה שקצת שכחנו ממנה: מתי בפעם האחרונה ראיתם Note בפיד? ב-2010? אבל הרשת החברתית לא ויתרה על הכלי הזה ואף הוסיפה לו יותר ויותר רכיבים. כיום, אפשר לבנות דרכו מאמר כמו בוורדפרס, Medium ומערכות ניהול תוכן אחרות. תוכלו לכתוב טקסט ארוך, לשבץ בו תמונות ולינקים, כותרות מודגשות ועוד.

מומין-פוסט, צילום: facebook מומין-פוסט | צילום: facebook מומין-פוסט, צילום: facebook

4. להכניס אמוג'ים לסטטוס

כולם יודעים ש-3> ייצור איור של לב או ש-:) - סמיילי. אבל איך עושים פינגווין או כריש? הנה, כך:

מי אוהב אמוג מי אוהב אמוג'י טקסטואלי? | צילום: facebook מי אוהב אמוג

5. להשאיר צוואה מקוונת

כן, זו סוגיה קודרת שלא מרבים להרהר בה, בטח לא ברשת חברתית גדושת תמונות גורי חתולים, בדיחות, תמונות מחוף הים ופוליטיקה. אבל פייסבוק מאפשרת לכם להגדיר "יורש" לחשבון שלכם - אדם שינהל אותו לאחר לכתכם.

מי יקבל את הפרופיל שלכם?, צילום: jokes מי יקבל את הפרופיל שלכם? | צילום: jokes מי יקבל את הפרופיל שלכם?, צילום: jokes

הוא, בתורו, יוכל להגדיר את הפרופיל שלכם כמצבה מקוונת, שתזכיר לעולם שהייתם פה. כדי לעשות זאת, עליכם להיכנס אל תפריט ההגדרות ולבחור באפשרות הגדרות הפרופיל. שם תמצאו את אפשרות ה-Legacy Contact, כלומר מי יקבל את הגישה והאחריות לפרופיל שלכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות