אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ארה"ב עשויה לייצר השנה יותר נפט מסעודיה - ולשבור את השיא של 1970" צילום: רויטרס

"ארה"ב עשויה לייצר השנה יותר נפט מסעודיה - ולשבור את השיא של 1970"

לפי דו"ח של סוכנות האנרגיה הבינלאומית, היקף ייצור הנפט היומי בארה"ב יגדל השנה ב-260 אלף חביות, ל-10.4 מיליון חביות; "אפשרות לצניחה בייצור במקסיקו ובוונצואלה"

19.01.2018, 15:08 | שירות כלכליסט

היקף ייצור הנפט של ארה"ב עשוי לעבור ב-2018 את זה של סעודיה ולהשתוות לזה של רוסיה - ולהגיע לרמות שלא נראו מאז 1970. כך לפי דו"ח של סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA).

קראו עוד בכלכליסט

לפי הסוכנות, היקף ייצור הנפט היומי בארה"ב יגדל השנה ב-260 אלף חביות, ל-10.4 מיליון חביות.

כמו כן הזהירה הסוכנות כי 2018 עלולה להיות שנה "תנודתית" בכל הנוגע למחירי הנפט, בין השאר עקב האי-ודאות הפוליטית בוונצואלה.

עם זאת לפי הדו"ח, "פיצוץ בצמיחה בארה"ב, והעלייה כתוצאה מכך בקנדה ובברזיל, משמעותיים יותר מהאפשרות של צניחות חדות בוונצואלה ובמקסיקו".

קידוח נפט, צילום: בלומברג קידוח נפט | צילום: בלומברג קידוח נפט, צילום: בלומברג

הסוכנות קובעת כי "בהינתן בחוב המסחרר ותשתית הנפט המידרדרת של ונצואלה, ייתכן שהיקף ייצור הנפט היומי שלה יירד ביותר מ-270 אלף חביות - הירידה שנרשמה בשנה שחלפה". תפוקת הנפט של ונצואלה עמדה על 1.97 מיליון חביות ליום - הרמה הנמוכה ביותר במדינה מזה 30 שנה.

עם זאת, IEA לא רואה "סימן ברור עדיין לכך שאופ"ק מתכוונת לפתוח את הברז כדי לצנן את הראלי במחירי הנפט וכדי לפצות על הצניחה החדה בהיצע מוונצואלה". 

מדינות אופ"ק, יחד עם 10 יצרניות שאינן חברות בארגון בהן רוסיה, שייצרו יחד כ-10.9 מיליון חביות ביום ב-2017, סיכמו בשנה שעברה להרחיב את ההסכם ביניהן לקיצוץ מכסות הנפט ב-2% עד סוף 2018

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
קורה כאן דבר מטורף שיחולל מהפכה של המאה
ארה״ב תהפוך מיבואנית הנפט הגדולה בעול עם חובות שלא נגמרים ליצואנית הנפט הגדולה בעולם. בנוסף נמכרו בארה״ב כ1.2 מיליון מכוניות חשמליות השנה מה שגורם למדינה להפסיק לייבא נפט לגמרי! תוך שנתיים ארה״ב תעצור באופן מוחלט את יבוא הנפט שלה. ותחזור להיות המעצמה הכלכלית הגדולה בעולם ותעקוף את סין
שי  |  20.01.18
2.
The end of cheap oil ....
In the 30s -60s it was cheap to find and extract oil, because oil came from the giant oil-fields and was discovered close to the surface. Today a large part of the oil comes from much smaller oil- fields and through expensive technology such as fracking and from unconventional sources such as tar sands. This means that the returned energy on energy invested is only 5-10 liters of oil extracted from the ground for each liter of oil that is invested in the discovery and oil recovery process. Putting all this in comparison to 1:100 ratio in the 30s and 40s and 1:50 in the 60s and 70s and taking into account that world's population has more than doubled since the 60s .... This is not told in the ,Article to avoid concern, but the world is running out of the cheap oil that was/is the basis to our modern life since the beginning of the 20 century..
Jonathan  |  19.01.18