אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע האמריקאית נגד הביטקוין: דורשת הבהרות מקרנות המעוניינות להחזיק במטבע צילום: איי אף פי

רשות ני"ע האמריקאית נגד הביטקוין: דורשת הבהרות מקרנות המעוניינות להחזיק במטבע

"יש מספר סוגיות משמעותיות הנוגעות להגנת המשקיעים שאותן יש לבחון לפני שמעניקים לקרנות אישור", קבעה בכירה ב-SEC במכתב לקרנות

19.01.2018, 19:28 | שירות כלכליסט

רשות ניירות ערך האמריקאית, ה-SEC, הזהירה את המשקיעים מפני בטיחות של השקעות המבוססות על ביטקוין, והפנתה לקרנות המחזיקות ביטקוין או מוצרים הקשורים אליו שאלות נוקבות. 

קראו עוד בכלכליסט

בפני ה-SEC עומדות מספר בקשות לאשר קרנות המחזיקות ביטקוין, אולם בכירי הרשות חוששים ממהלך כזה. במכתב לקרנות פירטה ראש מחלקה ב-SEC את חששות הרשות לגבי ההשקעות האמורות ודרשה תשובות ליותר מ-31 שאלות מפורטות באשר לאופן שבו קרנות נאמנות או תעודות סל המבוססות על הביטקוין יחזיקו בנכס הוירטואלי, ישמרו עליו ויתמחרו אותו. 

ביטקוין. ב-SEC רוצים תשובות, צילום: שאטרסטוק ביטקוין. ב-SEC רוצים תשובות | צילום: שאטרסטוק ביטקוין. ב-SEC רוצים תשובות, צילום: שאטרסטוק

ה-SEC דורש לדעת גם עד כמה המשקיעים יהיו מסוגלים להעריך את סיכוני ההשקעה בביטקוין, וכיצד להתייחס לחששות לגבי אפשרויות של ביצוע מניפולציות בשוק הביטקוין.

"ישנן מספר סוגיות משמעותיות הנוגעות להגנת המשקיעים, שאותן יש לבחון לפני שמציעים קרנות כאלו למשקיעים", נאמר במכתב שעליו חתמה דליה בלאס, ראש חטיבת ניהול ההשקעות ב-SEC.

זינוק של 1,500% בשווי הביטקוין אשתקד ליבה את הביקוש בקרב המשקיעים לכל מוצר בעל חשיפה כלשהי לנכס הלוהט. שורה ארוכה של חברות מתחרות ביניהן על השקה של תעודות סל שיחשפו את המטבע הווירטואלי לקהל הרחב.

בחודש מרץ האחרון סירבה רשות ני"ע האמריקאית לבקשה לרשום תעודות סל המבוססות על ביטקוין, שהוגשה על ידי משקיעים כמו קמרון וטיילר ווינקלווס, בעליה של פלטפורמת המסחר בביטקוין "ג'מיני" ( Gemini) .

הקרן ביקשה להשקיע ישירות בביטקוין וקרנות אחרות משליכות את יהבן על החוזים העתידיים על הביטקוין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות