אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוקה קולה הבטיחה למחזר את כל האריזות שלה עד 2030 צילום: איי פי

קוקה קולה הבטיחה למחזר את כל האריזות שלה עד 2030

חברת הענק, שמשווקת כ-500 מותגים של משקאות מסוגים שונים, הודתה בחלקה בזיהום הסביבה העולמי והודיעה שתהפוך את כל אריזותיה ברחבי העולם לניתנות למיחזור

20.01.2018, 14:54 | שירות כלכליסט

קוקה קולה הודיעה שתמחזר את כל הבקבוקים והפחיות שלה עד 2030. החברה, שכינתה את הבטחתה "שאיפה גלובלית אדירה", הודתה בחלקה בזיהום הסביבה ולקחה אחריות לפיתרון הבעיה. החברה המשווקת 500 מותגים של משקאות מוגזים, מיצים ומים, תעבוד גם כדי להפוך את כל אריזותיה ברחבי העולם לניתנות למיחזור. גרינפיס אמרה שעל קוקה קולה להתמקד בהפחתת הפסולת שהיא מייצרת ולא במיחזורה.

קראו עוד בכלכליסט

קוקה קולה הודיעה על קמפיין "עולם ללא פסולת שלה" תוך הכרה בכך שחברות מזון ושתייה אחראיות לחלק גדול מהעלייה בכמות הפסולת ברחובות בחופים ובאוקיינוסים. "לעולם יש בעיית אריזה, וכמו כל החברות, יש לנו אחריות לתקן זאת",  אמר ג'יימס קווינסי, מנהל בכיר בחברה.

החברה אמרה גם שהיא נרתמת לרעיון של "כלכלה מחזורית" שבה משאבים כמו אלומיניום, פלסטיק וזכוכית ינוצלו מחדש ולא יושלכו. "אנו מאמינים שלכל אריזה יש ערך ותוחלת חיים שהם מעבר לשימוש הראשוני בה", נמסר מהחברה.

בקבוקי קוקה קולה, צילום: איי פי בקבוקי קוקה קולה | צילום: איי פי בקבוקי קוקה קולה, צילום: איי פי

החברה הודיעה שהיא פועלת כדי להגדיל את החלק הממוחזר מהחומרים שבהם היא משתמשת, וכן כדי לפתח חומרים על בסיס צמחי שיפחיתו את כמות הפלסטיק שמשמשת באריזות. היא מתכוונת גם להשקיע בחינוך הצרכנים לגבי שיטות מיחזור וחשיבותן.

גרינפיס קידמה בברכה את יוזמתה של קוקה קולה להעלות את כמות התוכן הממוחזר באריזותיה, אך הוסיפה שהיא עודנה מתונה יחסית לתוכנית של קוקה קולה בבריטניה להגיע לאותה תוצאה עד שנת 2020.

עם זאת, פרסם קווינסי פוסט שבו הוא הגן על השימוש בבקבוקים ואריזות באופן כללי: "מפתה לעשות רומנטיזציה של עולם ללא אריזות, ולהניח שאם נפטר מכל האריזות והקופסאות החיים יהיו טובים יותר, אבל אסור לשכוח שאריזות מודרניות עוזרות למנוע בזבוז וקלקול מזון ומשקאות, והן גם מגבילות את התפשטותן של מחלות, ולכן שומרות על חיי אדם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות