אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנלייט במו"מ על רכישת פרויקט באירופה בהשקעה של 150 מיליון יורו

אנלייט במו"מ על רכישת פרויקט באירופה בהשקעה של 150 מיליון יורו

העסקה כוללת רכישת פרויקט רוח בשלבי פיתוח מתקדמים במדינה במרכז אירופה בהספק של 105 מגה-וואט. במקביל השלימה אנלייט אבן דרך ראשונה בעסקת האנרגיה הסולארית בהונגריה

21.01.2018, 10:34 | מיקי גרינפלד

אנלייט אנרגיה בדרך לעסקה גדולה באירופה: חברת האנרגיה המתחדשת שבשליטת קבוצת יורוקום מדווחת הבוקר (א') כי היא מנהלת מו"מ על רכישת הזכויות בפרויקט אנרגיית רוח בשלבי פיתוח מתקדמים ובהספק כולל של 105 מגה-וואט, במדינה "במרכז אירופה".

קראו עוד בכלכליסט

העסקה שעל הפרק כוללת את רכישת מלוא הזכויות בפרויקט בכמה שלבים, בהתאם לאבני דרך שייקבעו מראש. סכום ההשקעה בפרויקט מוערך ב-150 מיליון יורו, והוא כולל את עלות הרכישה ואת עלות ההקמה. אנלייט אינה מספקת מידע נפרד על עלות רכישת הזכויות.

החברה המנוהלת על ידי גלעד יעבץ מבצעת בימים לה בדיקות נאותות לקראת חתימה על עסקה, ובמקביל מנהלת מגעים על עסקת מימון לרכישה. אנלייט מעריכה כי שיעור המינוף של החוב הבכיר (חוב בעל זכות מימוש ראשונה) יעמוד בטווח של 75%-70%.

אנלייט פועלת כיום בשורה של פרויקטים בישראל ובאירופה - במהלך השנתיים האחרונות השקיעה החברה ביותר מ-130 פרויקטים, בהספק כולל של מעל 300 מגה ואט. פעילות החברה בישראל מתחלקת לשני מגזרים - ייזום, הקמה והפעלה של פרויקטים פוטו וולטאיים ופיתוח פרויקטים בתחום הרוח. במקביל החברה מפעילה מיזמי אנרגיית רוח באירלנד, בקרואטיה ובסרביה, ופרויקט אנרגיה סולארית בהונגריה. ב-12 החודשים האחרונים טיפסה מניית אנלייט ב-54% והיא נסחרת בת"א בשווי שוק של 865 מיליון שקל.

לצד ההודעה על המגעים לעסקה האמורה, מעדכנת היום אנלייט כי השלימה את אבן הדרך הראשונה בעסקה בהונגריה. עסקה זו כוללת רכישת זכויות בשלושה פרויקטים של אנרגיה סולארית במדינה, בהספק של 57 מגה-וואט - לאחר ההשלמה של השלב הראשון תשלם אנלייט למוכרים סכום של מליון יורו ותקבל נתח ראשון של 49% בחברות הפרויקטים. סכום ההשקעה הכולל בפרויקטים בהונגריה עומד על על 60 מיליון יורו - אנלייט נכנסת להשקעה בשותפות עם גופים מוסדיים מישראל (מגדל, הפניקס והראל) ותשלם 50% מהסכום.

אנלייט אנרגיה צפויה לעבור בקרוב לבעל שליטה חדש: שאול אלוביץ' נדרש למכור את אחזקותיו ביורוקום בשל חובותיו לבנקים, ועל רקע חקירת רשות ני"ע בפרשת בזק. בחקירה זו קבעה הרשות, עם העברת התיק לפרקליטות, שקיימת תשתית ראייתית לכאורה המבססת את מעורבות החשודים המרכזיים בביצוע העבירות, ובכלל זה את מעורבותו של בעל השליטה אלוביץ'.

גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות